Orlen Liga lepsza w Jastrowiu od pierwszoligowców

Najlepszą zawodniczką w drużynie z Torunia wybrano Dominikę Nowakowską (w środku). Sławomir Wojciechowski
W drugim dniu XVII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa PTPS S.A. w Jastrowiu wygrywali przedstawiciele Orlen Ligi. Z końcowego triumfu cieszyły się siatkarki PTPS Piła.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu rozstrzygnęły się losy 2. miejsca. Pałac Bydgoszcz pokonał pierwszoligowy KS Murowana Goślina 3:0. Bydgoszczanki tylko w ostatnim secie miały problemy. Rozstrzygnęły go dopiero na przewagi (27:25).
W ostatnim meczu turnieju PTPS Piła pokonało Budowlanych Budlex Toruń 3:0. Pilanki tym samym przypieczętowały 1. miejsce. Torunianki pokazały charakter w secie nr 2. Przegrywały w nim już 15:20, ale zdołały doprowadzić do remisu 22:22, a potem do emocjonującej końcówki. Podopieczne Mariusza Soi miały piłkę setową przy 24:23, ale rywalki zdołały się wybronić, a następnie rozstrzygnąć partię na przewagi (26:24). Pechowo przegrany set źle podziałał na zawodniczki z Torunia, bo kolejną partię przegrały do 14. Budowlani, chociaż przegrali wszystkie mecze to jednak zajęli 3. miejsce. Zdecydował o tym lepszy bilans setów.

Wyniki 2. dnia: Pałac Bydgoszcz - KS Murowana Goślina 3:0 (25:18, 25:22, 27:25), Budowlani Budlex Toruń - PTPS Piła 0:3 (18:25, 24:26, 14:25).

1. PTPS Piła 3 9 9-0
2. KS Pałac Bydgoszcz 3 5 6-5
3. Budowlani Toruń 3 2 4-9
4. KS Murowana Goślina 3 2 3-8

MVP turnieju została wybrana Magdalena Wawrzyniak (PTPS Piła). W drużynie Pałacu wyróżniona została Monika Naczk, a Budowlanych Dominika Nowakowska.