OrlenLiga. PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 0:3! [19 kolejka]

FIAŁ
Dariusz Bloch
Siatkarki Pałacu Bydgoszcz zrewanżowały się PTPS-owi Piła za porażkę z meczu VI rundy Pucharu Polski. W poniedziałkowym meczu 19. kolejki OrlenLigi, bydgoszczanki za trzy punkty i w trzech setach wygrały w Pile.

Dla bydgoszczanek było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Zapis relacji: PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz na żywo

PTPS PIŁA - PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

PTPS (trener Nikola Vettori): Wilk 1, Sobczak 6, Leggs 10, Kwiatkowska 13, Babicz 11, Skorupa 6, Markiewicz (libero) oraz Pauliukouskaya (libero), Urban 1. Punkty. Atak: 36, blok: 11, zagrywka: 1, po błędach rywalek: 21.

PAŁAC (trener Adam Grabowski): Pleśnierowicz 3, Kuligowska 11, Misiuna 16, Maternia 8, Krzywicka 10, Śmieszek 8, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik 1, Ziółkowska, Minicz 2. Punkty. Atak: 41, blok: 13, zagrywka: 5, po błędach rywalek: 16.

Sędziowali: Marek Słowik, Dariusz Wolski.

To było zupełnie inne starcie, niż to pucharowe sprzed kilku dni. Podrażnione bydgoszczanki w pierwszym secie znakomicie zagrały przede wszystkim w bloku oraz na zagrywce. Blokiem, Pałac zdobył 13 pkt. (odpowiednio w setach: 4,2,7) i popsuł tylko trzy zagrywki, popisując się pięcioma asami. Dla odmiany, rywalki w bloku wywalczyły 11 pkt. (2,3,6) i tylko jeden w zagrywce, popełniając w polu serwisowym aż siedem błędów.

Jednak w pierwszej partii, po drugiej przerwie technicznej, Pałacowi przydarzyły się momenty niedokładności, głównie w wystawie piłek do atakujących. Najwięcej braw zespołowi Adama Grabowskiego należy się za postawę w trzecim secie. Pałac najpierw prowadził 12:8, ale potem przegrywał 13:18. Zespół z Bydgoszczy nie poddał się jednak i w decydującym fragmencie trzykrotnie zablokowana w ataku została Oliwia Urban!

Już w piątek, siatkarki Pałacu na inaugurację 20. kolejki OrlenLigi zmierzą się we własnej hali z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza (18.00).

OrlenLiga - wyniki 19 kolejki
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (15:25, 25:23, 12:25, 25:27)
BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - Chemik Police 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)
Budowlani Łódź - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (28:26, 24:26, 23:25, 21:25)
Legionovia Legionowo - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 1:3 (18:25, 18:25, 25:21, 8:25)
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław przełożony na 2 marca.