Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

OSP Przybysław zbiera pieniądze na sprzęt dla jednostki. Ty też możesz pomóc! [zdjęcia]

OPRAC.:
Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
- Jesteśmy zmuszeni szukać różnych sposobów na zdobycie funduszy, które pozwolą na nasz rozwój. Dzięki niemu będziemy mogli być skuteczniejsi w podejmowanych działaniach, a co będzie tego najważniejszym skutkiem - lokalni mieszkańcy będą mogli zyskać większe bezpieczeństwo - podkreślają strażacy z OSP Przybysław.
- Jesteśmy zmuszeni szukać różnych sposobów na zdobycie funduszy, które pozwolą na nasz rozwój. Dzięki niemu będziemy mogli być skuteczniejsi w podejmowanych działaniach, a co będzie tego najważniejszym skutkiem - lokalni mieszkańcy będą mogli zyskać większe bezpieczeństwo - podkreślają strażacy z OSP Przybysław. OSP Przybysław
Druhowie z OSP Przybysław mają wkrótce otrzymać używany samochód gaśniczy marki Star 244 GBM 2,5/8. Trzeba go jednak wyposażyć. Stąd apel strażaków o wsparcie finansowe.

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie sezon 2 odcinek 4:

od 16 lat

Dwa miesiące temu OSP Przybysław świętowało jubileusz stulecia swojej działalności.

- Uczestnicząc w tym podniosłym wydarzeniu, rozpierała nas duma, że to właśnie nam obecnie żyjącym przyszło brać udział w tak ważnym dniu dla naszej jednostki. Z drugiej strony od pewnego czasu odczuwamy niedosyt i pewne obawy. W ostatnich dwóch latach udało się poczynić znaczny rozwój naszej jednostki - został założony system selektywnego alarmowania, który skrócił czas od zaalarmowania do wyjazdu zastępu, a także zakupiono sprzęt, który pozwala sprostać kolejnym wyzwaniom, jak możliwość likwidacji gniazd owadów błonkoskrzydłych, szybciej neutralizować plamy substancji ropopochodnych, czy w czasie pożarów działać również w obronie. Zakupy profesjonalnego sprzętu są bardzo kosztowne, jednak konieczne aby móc zapewniać ciągłe bezpieczeństwo mieszkańcom nie tylko gminy Dąbrowa Biskupia, ale w razie nagłej potrzeby także odleglejszych miejscowości - tłumaczą strażacy z OSP Przybysław.

Niedawno strażacy z OSP Przybysław otrzymali obietnicę przekazania przez gminę Dąbrowa Biskupia drugiego samochodu dla jednostki. Ma to być samochód marki Star 244 GBM 2,5/8, który dotychczas służy w sąsiedniej OSP.

- Nie jest to samochód marzeń, jednak będzie stanowił istotne wsparcie w działaniach. Posiadany przez nas lekki samochód Ford Transit posiada zbiornik wodny o pojemności tylko 400 litrów, więc nie jest w stanie sprostać działaniom przy pożarach budynków czy znacznych obszarów rolnych i leśnych. Pojazd z dużym zbiornikiem wody to jedno, a jego wyposażenie to drugie. Sama woda to za mało. Część wyposażenia zostanie przełożona z posiadanego Forda, jednak aby wykorzystać potencjał działania dwoma zastępami na raz potrzeba następnego wyposażenia. Koszt zakupu średniej klasy pilarki spalinowej to około dwa i pół tysiąca złotych, dwóch aparatów ochrony dróg oddechowych dla roty blisko dziesięć tysięcy złotych, zestawu PSP R1 z deską i szynami kramera według nowych wytycznych pięć i pół tysiąca złotych, czterech przęseł drabiny DN 2,7 ponad dwa tysiące złotych, kompletne umundurowanie bojowe jednego strażaka blisko cztery tysiące złotych, a każdy inny "drobny" sprzęt to kolejne kilka czy kilkanaście tysięcy złotych - wyliczają druhowie z OSP Przybysław.

Dlatego rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu dla jednostki. Można ich wesprzeć za pośrednictwem zrzutka.pl

- Jesteśmy zmuszeni szukać różnych sposobów na zdobycie funduszy, które pozwolą na nasz rozwój. Dzięki niemu będziemy mogli być skuteczniejsi w podejmowanych działaniach, a co będzie tego najważniejszym skutkiem - lokalni mieszkańcy będą mogli zyskać większe bezpieczeństwo - podkreślają strażacy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska