BIOTECHNOLOGIA: INNOWACJE DLA MEDYCYNY, PRODUKCJI ŻYWNOŚCI I ŚRODOWISKA

Biotechnologia łączy w sobie elementy: biologii, inżynierii oraz bioinformatyki, co sprawia, że jest to interdyscyplinarna dziedzina, która ma ogromny wpływ na nasze życie i bardzo dynamicznie się rozwija. Politechnika Bydgoska, wiodąca uczelnia techniczna w regionie, oferuje kierunek Biotechnologia, który od 1997 roku kształci specjalistów inżynierów projektujących i prowadzących innowacyjne procesy biotechnologiczne, mające kluczowe znaczenie dla rolnictwa, przemysłu spożywczego, farmaceutycznego oraz ochrony środowiska. Dzięki dużej interdyscyplinarności studiów absolwenci Biotechnologii mają szeroki zakres możliwości rozwoju kariery w różnych branżach. Pracują m.in. w laboratoriach medycznych, w laboratoriach kontroli jakości produktów farmaceutycznych, kosmetycznych, spożywczych, w instytucjach zajmujących się hodowlą roślin i zwierząt oraz w laboratoriach z zakresu ochrony środowiska.
AGROTECHNOLOGIA: ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE W ROLNICTWIE

Agrotechnologia koncentruje się na zaawansowanych technologiach produkcji roślinnej i zwierzęcej z wykorzystaniem współczesnych zdobyczy nauki oraz uwzględniając trendy Europejskiego Zielonego Ładu. Innowacyjność tego kierunku polega na połączeniu przyrodniczych podstaw rolnictwa zrównoważonego z elementami współczesnych technologii z zakresu: agronomii, agrobiznesu, agroinżynierii i agrotroniki. Ścieżki kształcenia na tym kierunku obejmują min. rolnictwo węglowe (ekoschematyczne), rolnictwo precyzyjne i diagnozowanie stanu upraw i roślin. W obliczu globalnych wyzwań, takich jak zmniejszająca się powierzchnia użytków rolnych i zmiany klimatyczne, agrotechnologia staje się kluczowym narzędziem w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego.
KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA TYCH KIERUNKÓW?

Studia prowadzone są w małych grupach, w nowoczesnych laboratoriach i salach dydaktycznych, z dużym naciskiem na umiejętności praktyczne. Podczas studiów studenci mogą zdobywać dodatkowe kompetencje poprzez udział w szkoleniach, wizytach studyjnych w firmach i instytucjach z branży, targach branżowych, praktykach i płatnych stażach. Mogą także realizować część studiów w ośrodkach zagranicznych w ramach programu Erasmus +.
DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ INŻYNIEREM BIOTECHNOLOGII LUB AGROTECHNOLOGII?

Kierunki te oferują nie tylko ciekawe wyzwania intelektualne, ale również możliwość wpływania na świat w pozytywny sposób. Wykwalifikowani specjaliści w tym zakresie są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Wielu absolwentów tych kierunków z sukcesem rozwija swoje kariery w renomowanych instytucjach na całym świecie!
OSTATNIE MIEJSCA NA STUDIA
Do 30 sierpnia trwa rekrutacja na kierunek Agrotechnologia (niestacjonarne studia I stopnia) oraz do 19 września można zapisać się na studia na kierunek Biotechnologia (stacjonarne studia I stopnia). Więcej szczegółów na stronie: https://rekrutacja.pbs.edu.pl/pl/
Więcej o studiach na kierunku Biotechnologia:
Więcej o studiach na kierunku Agrotechnologia: