Osuszanie domów Bydgoszcz. Andrzej i Tomasz Zawadzcy polują na wilgoć

Agnieszka Domka-Rybka [email protected]
Tomasz Zawadzki chwilę wcześniej zakończył prace związane z osuszaniem tej ściany metodą Iniekcji Krystalicznej, on oficjalnie prowadzi firmę w Bydgoszczy
Tomasz Zawadzki chwilę wcześniej zakończył prace związane z osuszaniem tej ściany metodą Iniekcji Krystalicznej, on oficjalnie prowadzi firmę w Bydgoszczy Nadesłane
Udostępnij:
Ich sposób osuszania domów to rozwinięcie prac naukowych zdobywcy Nagrody Nobla.

Pomysł na taki biznes w Bydgoszczy był ojca. Dziś kieruje nim syn, ale tata jest jego doradcą.

Osuszanie domów Bydgoszcz. Pomysł na biznes wyrósł z pasji

Powodzie, które w ostatnich latach częściej nawiedzają nasz kraj, tylko potwierdziły słuszność prowadzenia takiego biznesu.

Andrzej Zawadzki wspomina, że założył firmę pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku: - W tamtych czasach chyba każdy marzył, by prowadzić jakiś prywatny interes. Ja też postanowiłem więc spróbować w nim swoich sił, skoro dotąd pracowałem tylko na etacie.

Z wykształcenia pan Andrzej jest inżynierem po Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (dziś Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy): - Ukończyłem wydział elektrotechniki. Interesowałem się nowoczesnymi technologiami w budownictwie, szczególnie metodą Iniekcji Krystalicznej. Jednak, szczerze, nawet nie spodziewałem się, że to będzie kiedyś nasz biznes rodzinny, że swą pasją zarażę syna Tomasza.

Ten familijny biznes polega na osuszaniu zawilgoconych domów, budynków i budowli, obiektów zabytkowych - starych, nowo budowanych czy dotkniętych skutkami powodzi.

Oczywiście, by prowadzić firmę w takiej branży, konieczne jest poważne wsparcie naukowe. Dlatego Zawadzcy współpracują z doktorem Wojciechem Nawrotem z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Dodajmy, że dr Nawrot jest autorem 47 patentów i ponad 100 publikacji naukowych. Został wyróżniony prestiżowym tytułem "Człowiek Roku 2006" ("Man of the Year"), przyznanym przez American Biographical Institute of USA. Doktor wymyślił też m.in. metodę Iniekcji Krystalicznej.

Polega ona na wytwarzaniu blokady przeciwwilgociowej w murach, które chłoną wodę z gruntu. W wywiercone w osuszanym murze otwory, wlewa się mineralne preparaty, tzw. aktywator, który krystalizuje się i przez to woda jest zatrzymywana.

Dodajmy, że zjawisko tzw. samoorganizacji kryształów badał Ilia Prigożin. Naukowiec uzasadnił to matematycznie, za co w 1977 roku otrzymał Nagrodę Nobla.
Iniekcja Krystaliczna dotąd otrzymała siedem złotych medali na światowych wystawach wynalazczości.

Ojciec i syn połączyli swoje siły

Dziś firmą fly3Dmap w Bydgoszczy kieruje Tomasz Zawadzki, absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Warszawskiej Szkoły Zarządzania (wydział zarządzania, kierunek: pośrednictwo w obrocie nieruchomościami).

- Połączyliśmy siły, moją wiedzę merytoryczną i talent syna do zarządzania. Pełnię rolę doradcy, pełnomocnika, a w niektórych przypadkach oczywiście prowadzę również prace osuszeniowe - mówi Andrzej Zawadzki.

To jedna z pierwszych firm w Polsce i na świecie, która wdrożyła tę ekologiczną metodę osuszania budynków metodą Iniekcji Krystalicznej. Z tego powodu została uhonorowana m.in. prestiżowymi tytułami "Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2011" czy "Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju 2010".

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
jolka
Miałam problem w swoim domu z wilgocią i grzybem.Po wykonaniu prac metodą iniekcji kystalicznej i zastosowaniu specjalnego nietoksycznego preparatu na grzyby pleśniowe problem zniknął.Jestem bardzo zadowolona i polecam firmę.
M
MARIAN
Nie znam się na osuszaniu, ale iniekcja krystaliczna działa u mnie już ponad 10 lat i jesteśmy z całą moją rodziną bardzo zadowoleni. W naszym domu wszystkie ściany wyschły. 
Dziękujemy firmie Pana Zawadzkiego za przykład dobrej roboty.
 
z
zbysszek111
Metoda iniekcji krystalicznej spełnia najsurowsze wymagania techniczne dla metod osuszania budynków. Dobra izolacja przeciwwilgociowa to nie tylko ochrona przed podciąganiem wody z gruntu, musi być dielektrykiem, czyli izolatorem oraz pełnić rolę gazoszczelności. Iniekcja krystaliczna jest tego przykładem.
POLECAM
A
Andrzej Zawadzki
Do wpisu Pana Pawła Kalecińskiego odniosłem się już w "zakładce" odpowiedz To NIE JEST INIEKCJA KRYSTALICZNA !
Teraz trochę danych technicznych produktu, który reklamuje Pan Paweł, otóż z karty tego substytutu Iniekcji krystalicznej, wynika, że "Wydajność
około 1-2 l/mb przy 30cm grubości muru".Proszę Państwa w budynkach mieszkalnych i domach średnia grubość muru to ok. 43cm, czyli faktyczne zużycie wzrośnie o 45% tj. 1,45 - 2,9 l/mb, a więc średnio 2,12l/mb - takie dane przyjmę do obliczeń.Ponieważ litr substytutu  to koszt 78,72 zł/l x 2,12 l/mb = 166,87 zł/mb. Tyle trzeba tego produktu wydać na 1 metr bieżący osuszanego muru. Zakładając, że budynek w obwodzie ma 40 metrów, a grubość ścian tylko 43 cm, to koszt tylko samego materiału wynosi : 40mb x 166,87 zł = 6674,80 zł !!!  Jeśli do tego kupimy dobrej jakości młot udarowo-obrotowy i wiertła, bo bez tego ani rusz........to mamy całkowity obraz wydatków, nie licząc oczywiście kosztów pracy.
Jak to ma się do stwierdzenia ".......Za cenę dużo niższą niż oszuszanie przez firmy....." . 
Proszę również pamiętać, że w murach występują pustki, wynikające z niszczącego działania przez wodę cegły, czy innego materiału budowlanego oraz zaprawy i realnie zużycie tego substytutu może wzrosnąć kilkakrotnie.
Ocenę zostawiam potencjalnym Inwestorom i Klientom.
z poważaniem Andrzej Zawadzki
t
toma4
Jeśli głosujesz to musisz wiedzieć, że INIEKCJA KRYSTALICZNA jest jedyna w swoim rodzaju i nazwa chroniona patentem polskim i europejskim. Wielu wykonawców podszywa się pod tą nazwę, wykonując tylko iniekcję, a nie iniekcję krystaliczną.
Przejdź na stronę główną Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie