Pałac Bydgoszcz tradycyjnie najlepszy w lidze juniorek

Juniorki Pałacu w województwie nie mają godnych siebie rywalek. Wszystkie mecze wygrywają gładko po 3:0. Sławomir Wojciechowski
Wykorzystując przerwę świąteczno-noworoczną zaglądamy do młodzieżowych lig wojewódzkich. Dziś analiza sytuacji w najstarszej kategorii wiekowej, gdzie królują reprezentanci Pałacu Bydgoszcz i Chemika Bydgoszcz.

Joker Świecie - Pałac Bydgoszcz (juniorki)

Liga wojewódzka juniorek jako pierwsza zakończy rozgrywki, bo już 8 stycznia 2014 r. To efekt tego, że sezonie 2013/14 grają tylko cztery kluby. Zgodnie z przewidywaniami po raz kolejny z rzędu mistrzem Kujawsko-Pomorskiego został Pałac Bydgoszcz, którego od pozostałych drużyn dzieli duża przepaść. Jak na razie podopieczne Macieja Kromrycha są bliskie powtórzenia wyczynu z poprzedniego sezonu, w którym wygrały wszystkie spotkania bez straty seta. Pałacanki mają na koncie już pięć łatwych zwycięstw po 3:0. W jednym secie co najwyżej straciły 19 punktów (średnia 12,5 pkt/set). Po ostatniej wygranej w Świeciu z Jokerem (18 grudnia) bydgoszczanki przypieczętowały mistrzowski tytuł.
8 stycznia Pałac gościć będzie u siebie Sokół Mogilno. Wynik tego meczu będzie miał wpływ na to, kto zostanie wicemistrzem. Na razie, po przedświątecznej wygranej z Culmenem Chełmno (3:0), na 2. miejsce wskoczył właśnie Sokół. Jednak po 6. kolejce może na nie wrócić Joker Świecie. Szans na medal nie mają już chełmnianki, które dotychczas nie zaznały smaku zwycięstwa. Dodajmy, że w tym sezonie trzy najlepsze zespoły z danego województwa uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Wyniki 5. kolejki: Joker Świecie - Pałac Bydgoszcz 0:3 (-13, -15, -13), Sokół Mogilno - Culmen Chełmno 3:0 (22, 14, 16).

1. Pałac Bydgoszcz 5 15 15:0
2. Sokół Mogilno 5 7 10:11
3. Joker Świecie 5 6 9:12
4. Culmen Chełmno 5 2 4:15

Chemik rządzi

W lidze wojewódzkiej juniorów o mistrzostwo walczy pięć drużyn, w tym dwie Chemika Bydgoszcz. I to właśnie chemicy nadają ton rozgrywkom. Przed świętami odbyła się pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Jak na razie Chemik I ma na koncie komplet zwycięstw bez straty seta. Z kolei Chemik II jest drugi. Rezerwy przegrały tylko dwa mecze z pierwszym zespołem.
Trzecie, dzięki przedświątecznej wygranej w Toruniu z Budowlanką (3:0), jest MSPS Inowrocław. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. Pierwsze noworoczne mecze odbędą się 5 stycznia. Juniorzy rozgrywki zakończą 26 stycznia.

Wyniki 6. kolejki: Chemik II Bydgoszcz - Chemik I Bydgoszcz 0:3 (-23, -12,-21), UKS Budowlanka Toruń - MSPS Inowrocław 0:3 (-18,-17,-17). Pauza - Południe-Opakofarb Włocławek.

1. Chemik I Bydgoszcz 5 15 15:0
2. Chemik II Bydgoszcz 5 9 9:9
3. MSPS Inowrocław 5 6 8:9
4. Południe-Opakofarb Włocławek 4 4 6:10
5. UKS Budowlanka Toruń 5 2 4:14

Memoriałowy triumf

Juniorzy Chemika dobrą formę potwierdzili w XI Memoriale im. Sławomira Wedera, który rozegrano w przedświąteczny weekend w Bydgoszczy. Podopieczni Tomasza Zaczka po 3:0 pokonali Jokera Piła, Stoczniowca Gdańsk i Budowlankę Toruń. Druga była Budowlanka - 6 pkt, 3. Joker - 2 pkt, 4. Stoczniowiec - 1 pkt.

W memoriale grali także kadeci. W tej kategorii także bezkonkurencyjny był Chemik Bydgoszcz - 8 pkt, który pokonał kolejno Jokera Piła 3:0, AZS Olsztyn 3:2 i Trefl Gdańsk 3:0. Drugi był Trefl - 5 pkt, trzeci AZS Olsztyn - 5 pkt, a czwarty Joker - 0 pkt.