https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Parlamentarzysta daje pracę...

MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA
Izabella Trojanowska w sekretariacie  biura parlamentarzystów PO.
Izabella Trojanowska w sekretariacie biura parlamentarzystów PO. Fot. Wojciech Alabrudziński
Izabella Trojanowska dostała pracę w biurze poselsko-senatorskim Platformy Obywatelskiej we Włocławku. Nowi parlamentarzyści otwierają biura i zatrudniają dyrektorów oraz asystentów.

     Już na wstępie wyjaśniamy: pani Izabella nie jest skoligacona ze sławną piosenkarką i aktorką.
     Łukasz Zbonikowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, oficjalnie otworzy swoje biuro 19 grudnia, ale już do lokalu przy ul. Jagiellońskiej 21 przychodzą interesanci. Poseł wykorzystał na siedzibę biura pomieszczenia należące do Niezależnego Zrzeszenia Sportowego, gdzie mieściło się też Stowarzyszenie Obrony Lokatorów. Urząd Miasta nie miał bowiem do zaproponowania w śródmieściu odpowiedniego lokalu.
     Parlamentarzyści Platformy
     Obywatelskiej - Domicela Ko-paczewska i Andrzej Person otworzyli biuro w prywatnej kamienicy przy ulicy Królewieckiej 22. Biuro mieści się wprawdzie na pierwszym piętrze, ale w ścisłym centrum i ma około 80 metrów kwadratowych powierzchni. Wspólnie z Domicelą Kopa-czewską i Andrzejem Personem tu swoje biuro otworzył także europarlamentarzysta PO, Tadeusz Zwiefka.
     Poseł Waldemar Nowakowski (Samoobrona) jeszcze nie ma biura we Włocławku. Chciałby otworzyć je w siedzibie swojej firmy przy ul. Komunalnej 6, ale na to potrzebuje zgody marszałka Sejmu. Dlaczego w siedzibie firmy? - Bo wynajęcie lokalu we Włocławku jest bardzo drogie - tłumaczy. Za nową siedzibą w tej kadencji rozgląda się inny poseł Samoobrony, Lech Kuropat-wiński. Na razie jednak jego biuro mieści się w budynku przy ulicy Piekarskiej 5.
     Z informacji przekazanych nam przez Magdalenę Marchlewską, asystentkę posła Mirosława Kra-jewskiego (Samoobrona) wynika, że parlamentarzysta w tej kadencji, podobnie jak w poprzedniej, nie zamierza otwierać swego biura we Włocławku. Ma je natomiast w Rypinie. Biura, mieszczącego się w kamienicy przy ul. Kościuszki 12 nie zmienia Krystian Łuczak, poseł SLD.
     Nowi parlamentarzyści zatrudnili
     już pierwszych pracowników. W sekretariacie biura poselsko-senatorskiego PO pracę znalazła Izabella Trojanowska. Dyrektorem biura posłanki Domiceli Kopaczewskiej został Rafał Sobolewski, do niedawna pracownik Urzędu Miasta we Włocławku. Poseł Łukasz Zboni-kowski zatrudnił natomiast w biurze prawnika, Pawła Ślubows- kiego i sekretarkę. Poseł Waldemar Nowakowski też planuje przyjąć do pracy dwie osoby - dyrektora biura i asystenta. Na razie jednak nie chce zdradzić, komu powierzy te stanowiska.
     **

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska