MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pieniądze dla działkowców z Bydgoszczy i Inowrocławia. Skorzystają wszyscy mieszkańcy obu miast

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
Ogłoszona właśnie lista rankingowa dotyczy pierwszego etapu konkursu: 30 maja – 30 czerwca, w którym ARiMR przyjęła do oceny 112 wniosków. W drugim etapie (1-31 lipca) – 118 wniosków, natomiast w trzecim (1-31 sierpnia) złożono ich ponad 100.
Ogłoszona właśnie lista rankingowa dotyczy pierwszego etapu konkursu: 30 maja – 30 czerwca, w którym ARiMR przyjęła do oceny 112 wniosków. W drugim etapie (1-31 lipca) – 118 wniosków, natomiast w trzecim (1-31 sierpnia) złożono ich ponad 100. Pixabay
Dwa ogrody działkowe: „Makrum” w Bydgoszczy i „Solinka” w Inowrocławiu dostały wsparcie na rozwój zielonej infrastruktury. Najwięcej pieniędzy muszą przeznaczyć na zadania korzystne dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i Inowrocławia, a nie tylko dla działkowców.

Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa opublikowała pierwszą listę rankingową w konkursie „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Znalazły się na niej dwa ogrody działkowe z Kujaw i Pomorza: „Makrum” w Bydgoszczy i „Solinka” z Inowrocławia. Wnioskowały odpowiednio o 100 tys. zł i 24 tys. zł.

- Cieszymy się bardzo, że się znalazły na tej liście – mówi Barbara Kokot, prezes bydgoskiego okręgu Polskiego Związku Działkowców. - Priorytetem w konkursie są zadania prośrodowiskowe i zgodnie z tym oba nasze ogrody planują nasadzenia roślin miododajnych, budowę ścieżek rekreacyjnych, budek dla ptaków, hoteli dla owadów. Są to działania zmierzające do poprawy bioróżnorodności i tym samym podniesienia wartości środowiska naturalnego dla mieszkańców miasta. Bo w tym kierunku skierowany jest głównie ten projekt.

Maksymalnie 30 proc. grantu można przeznaczyć na inwestycje infrastrukturalne we wspólnych częściach rodzinnych ogrodów, np. budowę tężni, przydomowych oczyszczalni ścieków, modernizację rowów melioracyjnych. - W dobie dzisiejszych cen za dużo nie będzie można w tej grupie zadań zrealizować – zauważa Barbara Kokot.

Ogłoszona właśnie lista rankingowa dotyczy pierwszego etapu konkursu: 30 maja – 30 czerwca, w którym ARiMR przyjęła do oceny 112 wniosków. W drugim etapie (1-31 lipca) – 118 wniosków, natomiast w trzecim (1-31 sierpnia) złożono ich ponad 100.
- W lipcu jeden z naszych ogrodów złożył wniosek, w sierpniu również. Teraz są na etapie oceny formalnej, potem będzie merytoryczna. Czekamy na kolejną listę rankingową – mówi pani prezes. - Jest też grupa sześciu ogrodów, które przygotowują wnioski i chcą je złożyć we wrześniu. Staramy się współpracować z ogrodami, na każdym etapie przygotowania formalnego czy merytorycznego nasi pracownicy służą pomocą. Zależy nam na tym, żeby ogrody pozyskały te pieniądze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pieniądze dla działkowców z Bydgoszczy i Inowrocławia. Skorzystają wszyscy mieszkańcy obu miast - Gazeta Pomorska

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska