SPZOZ w Aleksandrowie na razie zakończył podpisywanie kontraktów z Kasą Chorych w Bydgoszczy. "Na razie" oznacza, że nie wszystkie oddziały mają zagwarantowane opłacanie procedur do końca roku. _- Mamy podpisane kontrakty na pierwszy kwartał tego roku na procedury zabiegowe, pomoc doraźną i na intensywną opiekę medyczną. Pozostałe kontrakty
**_gwarantują nam finansowanie
_leczenia na cały rok. Mamy zapewnienia, że procedury zostaną opłacone bez względu na przekroczenia limitów - _informuje Jerzy Hałas, dyrektor szpitala.
Za kilka miesięcy trzeba się więc liczyć z kolejnymi pertraktacjami z Kasą Chorych, na kolejne kwartały roku. Trudno w takiej sytuacji przewidywać ewentualne straty dla finansów aleksandrowskiego szpitala, a z takimi trzeba się liczyć.
ZOZ w Aleksandrowie zdecydował się w tym roku sprywatyzować usługi diagnostyczne. Diagnostykę prowadzić będzie firma z Warszawy, której szpital wydzierżawił pomieszczenia. ZOZ będzie płacił za usługi w ramach leczenia pacjentów, ale ci także indywidualnie będą mogli
płacić za konkretne badania.
Prześwietlenia RTG, USG, tomograf, rezonans magnetyczny, a także mammograf do badania piersi już za miesiąc powinny być dostępne dla pacjentów powiatu aleksandrowskiego.
Czynne są już nowe poradnie w ZOZ-ie w Aleksandrowie - onkologiczna, endokrynologiczna i urologiczna. Jest szansa, że lekarz onkolog i endokrynolog będą mieli dyżury także w przychodni w Ciechocinku.
**
