- W zawodach uczestniczyły czołowe niezrzeszone miejscowe reprezentacje oraz zaproszone ekipy sąsiadujących powiatów - mówi Henryk Figlewski (reprezentujący BS Brodnica).
Osiem drużyn rozlosowano do dwóch grup. - Dwie najlepsze awansowały do strefy półfinałowej, a kolejne dwa rozegrane spotkania roztrzygnęły o kolejności pierwszej czwórki, natomiast o miejscach pozostałych ekip decydowały uzyskane wyniki eliminacji grupowych - informuje pan Henryk.
Pełna relacja reprezentanta BS Brodnica - Henryka Figlewskiego:
W pierwszej zwyciężyła chyba najlepsza z Rypina drużyna Mito Spedycja, która występując w naszym regionie plasowała się zawsze na czołowych pozycjach. Pokonała ona dwóch przedstawicieli swojego miasta FC i Straż Pożarną - odpowiednio 4 i 1 zero, jednak musiała wyższość gości z Brodnicy-BS/Vorwerk, która to ekipa po bardzo dobrej grze zwyciężyła rywala 1-0, ale z pozostałymi dwoma zespołami zanotowała remisy po 1-1 i zgromadziła o punkt mniej od Mito. O kolejności w grupie zdecydował ostatni mecz, w którym Strażacy pokonali 3-0 swoich kolegów, jednak obie ekipy odpadły z dalszej rywalizacji.
W grupie "B" dwie pierwsze zwycięzkie drużyny pokazały wyższość nad rywalami w bezpośrednich pojedynkach. Przedstawiciel powiatu lipnowskiego zajął pierwsze miejsce z kompletem punktów, pokonał aż 9-0 Hadepol i Greinplast 3-1, a minimalnie 2-1 Team Rypin, który też awansował do następnej rundy pokonując te dwie ekipy odpowiednio 6 i 7 do zera. Plast pokonał natomiast Hadepol 3-0, tym samym zajął trzecią pozycje, a pokonany zespół czwartą.
Następnie rozegrano dwa mecze półfinałowe, które dostarczyły niesamowitych emocji i zakończyły się w normalnym czasie remisami 2-2, dopiero w rzutach karnych 3-2 Mito Spedycja zwyciężyła lokalnych rywali Team i awansował do finału.
W drugiej rywalizacji Lipno okazało się lepsze od przedstawiciela miasta Brodnicy, ponieważ lepiej egzekwowało zarządzone "jedenastki" i wygrało 3-1. W decydującym meczu o ostatni stopień podium BS/Vorwerk był wyraźnie lepszy od rywala z Rypina, którego ograł 5-1, a w finale drugi przedstawiciel gospodarzy i główny faworyt Mito Spedycja po bardzo dobrym meczu zwyciężył gminę Lipno 3-1, zdobywając główne trofeum.
Pozostałe dwie reprezentacje z podium też otrzymały puchary, a ich piłkarze nagrody rzeczowe. "Królem" strzelców został Maciej Grzybowski z Team Rypin, a najlepszym bramkarzem Jarosław Foth z BS/Vorwerk. Zespołom i piłkarzom puchary oraz nagrody wręczali przedstawiciele władz Rypina z przewodniczącym Rady Miasta Sławomirem Malinowskim, który pogratulował medalistom oraz podziękował wszystkim za udział i sportową rywalizację.
Drużynę BS/Vorwerk reprezentowali:
1. Arkadiusz Chojnowski
2. Jarosław Foth
3. Piotr Kowalski
4. Arkadiusz Kozłowski
5. Łukasz Mosakowski kpt
6. Maciej Pawłowski
7. Mirosław Ratkowski
8. Bartosz Walter
Prowadzący: Henryk Figlewski
Ostateczna kolejność turnieju:
- 1. Mito Spedycja Rypin
- 2. Gmina Lipno
- 3. Bank Spółdzielczy/Vorwerk Brodnica
- 4. Team Rypin
- 5. Straż Pożarna
- 6. Greinplast
- 7. Fc Rypin
- 8. Hadepol Rypin
