Piłkarskie derby Torunia Pomorzanin - Elana. Kibice się nie nudzili [zdjęcia]

DS
Derby Pomorzanin - Elana cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy nie nudzili się. Oglądali ciekawy mecz i dwa gole.Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz z meczu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Agnieszka Bielecka
Wydarzeniem 6. kolejki IV ligi były derby Torunia. Pomorzanin na stadionie przy ul. Bema podejmował FAF Elanę.

Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny dzieliły cztery miejsca w tabeli, ale zaledwie jeden punkt. To zwiastowało duże emocje.
Od początku optyczną przewagę miała Elana. Najgroźniejszą okazję miał Aleksander Kowalski, ale jego strzał obronił bramkarz Pomorzanina. W odpowiedzi strzelał Łukasz Cięgotura, ale golkiper Elany pewnie obronił.

Po przerwie wynik dla Elany otworzył Damian Lenkiewicz, który w 57. minucie zdobył bramkę. Sytuacja Pomorzanina skomplikowała się jeszcze bardziej w 71. minucie kiedy boisko musiał opuścić Adam Riese, który zobaczył drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. W doliczonym czasie gry Oliwier Moranowski ustalił wynik na 2:0 dla Elany.

Po tej wygranej Elana awansowała na 5. miejsce w tabeli. Pomorzanin pozostał na 11. lokacie. W następnej kolejce Elana podejmie Kujawiankę Izbica Kujawska, a Pomorzanin zagra na wyjeździe ze Spartą Brodnica.