Pilot Aeroklubu Włocławskiego Łukasz Wójcik piąty na świecie!

Karol Poliński
Wojciech Alabrudziński
Łukasz Wójcik, pilot Aeroklubu Włocławskiego, w parze z Mirosławem Matkowskim z Aeroklubu Gliwickiego wywalczył piąte miejsce w 34. Szybowcowych Mistrzostwach Świata rozegranych na Litwie.

W Pociunai na Litwie zakończyły się trwające dwa tygodnie 34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie Club, Standard i 20-metrowej. Łukasz Wójcik reprezentował na nich Polskę, swoje rodzime Kutno oraz Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego, startując w klasie 20-metrowej. Latał w parze z Mirosławem Matkowskim z Aeroklubu Gliwickiego na dwumiejscowym niemieckim szybowcu ASG-32Mi. Nasi szybownicy zajęli piąte miejsce, najlepsze wśród całej polskiej reprezentacji, która uplasowała się na szóstej pozycji w klasyfikacji zespołowej. Złoty medal w tej klasie zdobyli Francuzi: Laurent Aboulin i Julien Duboc.

Tragiczny finał poszukiwań mieszkańca Skępego. 69-letni mężczyzna nie żyje

Zawody odbywały się w bardzo trudnych i zmiennych warunkach pogodowych, ciężkich do przewidzenia. Ze względu na częste opady deszczu było tylko siedem konkurencji.