Piotr Siemionowski z Zawiszy mistrzem świata w sprincie!

(KF)
konsekwentnie dąży do medalu olimpijskiego. Dziś może cieszyć się ze złotego medalu mistrzostw świata. archiwum
Kajakarz bydgoskiego Zawiszy Piotr Siemionowski został mistrzem świata w olimpijskiej jedynce na sprinterskim dystansie 200 m.

W finałowym biegu rozegranym na torze regatowym w węgierskim Szeged podopieczny Mariusza Słowińskiego pokonał obrońcę tytułu Brytyjczyka Edvarda Mckeevera oraz ubiegłorocznego wicemistrza globu Niemca Ronalda Rauhe.

Siemionowski, podobnie, jak dzień wcześniej Beata Mikołajczyk wywalczył dla Polski kwalifikację na igrzyska olimpijskie do Londynu. W jego ślady poszła też poznanianka Marta Walczykiewicz, która w tej samej konkurencji została wicemistrzynią świata oraz kanadyjkarz Paweł Baraszkiewicz - 7 w C-1 200 m.

Biało-czerwoni w Szeged wywalczyli 4 z 12 możliwych kwalifikacji do IO w Londynie. Szanse utraciły już kajakowe czwórki kobiet i mężczyzn, a o pozostałe 6 będą rywalizować jeszcze w maju przyszłego roku na poznańskiej Malcie.
Magdalena Krukowska też z medalem!

Magdalena Krukowska z UKS Kopernik Bydgoszcz wraz z Karoliną Nają zostały wicemistrzyniami świata w dwójce na sprinterskim, lecz nieolimpijskim, dystansie 200 m.

To trzeci medal przedstawiciela tego klubu, którego trenerem jest Wiesław Rakowski. Wcześniej brązowe krążki przypadły Beacie Mikołajczyk w olimpijskiej dwójce na 500 m oraz Dawidowi Putto w nieolimpijskiej dwójce na 500 m.

Przeczytaj też:

Kajakarstwo: Piotr Siemionowski konsekwentnie podąża do założonego celu

Piotr Siemionowski ma ambitne plany. Cel? Złoto na mistrzostwach świata i sukces podczas igrzysk olimpijskich!