- Plac w czerwcu będzie wyglądał zupełnie inaczej - mówi Michał Zarzycki, rzecznik "Drukarni". - Chcemy, by był swego rodzaju prezentem od galerii dla bydgoszczan. Oczywiście będzie uroczyste otwarcie, na które przygotujemy cykl imprez.
Co się zmieni? - Między innymi nawierzchnia, która po remoncie będzie składała się z kilku rodzajów kamienia. Pojawią się nowe ławki, które ustawimy w innym miejscu. Będzie też o wiele więcej zieleni niż obecnie,a także nowa bardzo efektowna półokrągła fontanna - wymienia Michał Zarzycki. Plac zostanie też dodatkowo oświetlony, by w po zmroku wyeksponować budynek galerii. - Chcemy, by bydgoszczanom "Drukarnia" nie kojarzyła się wyłącznie ze sklepem i zakupami, ale również z miejscem do odpoczynku.
Prace na placu Centralnym potrwają do połowy czerwca. - Potrwają prawie 2 miesiące, ale to dlatego, że przeprowadzamy je ze szczególną starannością - wyjaśnia Michał Zarzycki.
To jednak nie koniec zmian. - Planujemy również zmienić nasze logo. Ponieważ bardzo tęsknimy za rzeźbą "Niedźwiedzicy z niedźwiadkiem", na placu chcemy ustawić nową rzeźbę. Dziś jednak nie potrafię powiedzieć, co to będzie - przyznaje rzecznik.
Na placu przed Drukarnią będzie można również za darmo korzystać z internetu, dzięki hot spotowi.