Konferencja nosiła tytuł „Plan Daltoński - idea na miarę współczesnych czasów”. Wspomniany plan daltoński polega na metodzie indywidualnej pracy uczniów i tym właśnie różni się od tradycyjnego systemu nauczania. Jago twórcą jest Helena Parkhust. Plan ten dostosowuje tempo nauki do możliwości ucznia.
Konferencję otworzyła Elżbieta Kujawa, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Janowcu Wielkopolskim.
Na konferencję do Janowca Wielkopolskiego przyjechali Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dalton, kuratorium oświaty oraz innych instytucji.
Na scenie wystąpili przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego w Janowcu Wielkopolskim: dzieci z grup motylków i pszczółek (pięcioletnie i trzyletnie).
- Prawda jest taka, że jesteśmy tu dzięki uporowi jednej pani, pani dyrektor Elżbiety Kujawy. Gdy została dyrektorem naszego Przedszkola Samorządowego w Janowcu Wielkopolskim dwa i pół roku temu dokonała takiej małej rewolucji i wywróciła wszystko do góry nogami. Ale zrobiła rzecz bardzo dobrą i ważną. Zmiany, które zaszły w przedszkolu są zmianami bardzo dobrymi. Dziękuje za nie. Na przestrzeni dwóch lat pani dyrektor przestawiła placówkę na przedszkole typu daltońskiego. To wyczyn, który warto naśladować - powiedział Michał Werkowski, zastępca burmistrza Janowca Wielkopolskiego.
Zanim rozpoczęły się wykłady, kilka słów powiedziała Joanna Chmielewska, autorka książki o Janowcu Wielkopolskim. Potem rozpoczęły się prelekcje dotyczące Planu Daltońskiego. Na koniec, uczestnicy, a było to około osiemdziesiąt osób, zwiedzili janowieckie przedszkole.
PRZECZYTAJ TAKŻE
