MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podczas zajęć wakacyjnych w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie jest czas nie tylko na zabawę! [zdjęcia]

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
W Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie w wakacyjne wtorki i środy odbywają się zajęcia dla dzieci. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Każdy dzień ma swoje motto. W środę były to „Pirackie potyczki”. Jak na takie hasło przystało, uczestnicy zrobili sobie najpierw pirackie opaski na oko, a potem poszukiwali ukrytego skarbu. Rano obejrzeli film w kinie, utrzymany w takim samym klimacie. Zabawa była przednia! Potem przyszedł czas na cos poważniejszego, a mianowicie na spotkanie z Krzysztofem Suchockim, prezesem Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Lipnie. Najpierw dzieci obejrzały edukacyjny film animowany, a potem Krzysztof Suchocki zademonstrował im wiele urządzeń, które ułatwiają życie w zupełnych ciemnościach. Zaczął oczywiście od alfabetu Braille’a i specjalnego rysika do posługiwania się pismem punktowym. Potem przyszedł czas na białą laskę i poruszanie się w goglach. Najważniejsze jednak, by mali uczestnicy zrozumieli, jak ważne jest to, że słyszą i widzą, mają sprawne nogi i ręce. Może wtedy piegi na nosie przestaną być powodem do płaczu? Więcej w „Tygodniku Lipnowskim”.Wideo. Flash Info odc. 23
W Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie w wakacyjne wtorki i środy odbywają się zajęcia dla dzieci. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Każdy dzień ma swoje motto. W środę były to „Pirackie potyczki”. Jak na takie hasło przystało, uczestnicy zrobili sobie najpierw pirackie opaski na oko, a potem poszukiwali ukrytego skarbu. Rano obejrzeli film w kinie, utrzymany w takim samym klimacie. Zabawa była przednia! Potem przyszedł czas na cos poważniejszego, a mianowicie na spotkanie z Krzysztofem Suchockim, prezesem Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Lipnie. Najpierw dzieci obejrzały edukacyjny film animowany, a potem Krzysztof Suchocki zademonstrował im wiele urządzeń, które ułatwiają życie w zupełnych ciemnościach. Zaczął oczywiście od alfabetu Braille’a i specjalnego rysika do posługiwania się pismem punktowym. Potem przyszedł czas na białą laskę i poruszanie się w goglach. Najważniejsze jednak, by mali uczestnicy zrozumieli, jak ważne jest to, że słyszą i widzą, mają sprawne nogi i ręce. Może wtedy piegi na nosie przestaną być powodem do płaczu? Więcej w „Tygodniku Lipnowskim”.Wideo. Flash Info odc. 23 Małgorzata Chojnicka
W Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie w wakacyjne wtorki i środy odbywają się zajęcia dla dzieci. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Każdy dzień ma swoje motto. W środę były to „Pirackie potyczki”. Jak na takie hasło przystało, uczestnicy zrobili sobie najpierw pirackie opaski na oko, a potem poszukiwali ukrytego skarbu. Rano obejrzeli film w kinie, utrzymany w takim samym klimacie. Zabawa była przednia!

Potem przyszedł czas na coś poważniejszego, a mianowicie na spotkanie z Krzysztofem Suchockim, prezesem Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Lipnie.

Najpierw dzieci obejrzały edukacyjny film animowany, a potem Krzysztof Suchocki zademonstrował im wiele urządzeń, które ułatwiają życie w zupełnych ciemnościach. Zaczął oczywiście od alfabetu Braille’a i specjalnego rysika do posługiwania się pismem punktowym. Potem przyszedł czas na białą laskę i poruszanie się w goglach.

Najważniejsze jednak, by mali uczestnicy zrozumieli, jak ważne jest to, że słyszą i widzą, mają sprawne nogi i ręce. Może wtedy piegi na nosie przestaną być powodem do płaczu?

Wideo. Flash Info odc. 23

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska