Pogoda na jesień 2018. Sprawdźcie jaki będzie początek jesień? Do kiedy utrzymają się wysokie temperatury i kiedy możemy spodziewać się ochłodzenia.

Pogoda na jesień 2018. Jaki będzie początek jesieni?

Tegoroczna jesień będzie ciepła, ale słonecznie nie będzie przez cały czas. Pogoda może się gwałtownie zmienić, można spodziewać się burz i mocnych powiewów wiatru. Długoterminowa prognoza pokazuje, że wrzesień i październik 2018 r. mogą być cieplejsze niż w latach poprzednich. Pogoda będzie sprzyjać grzybobraniu, wędrówkom i rowerowym wyprawom.

Zobaczcie zbiory z ubiegłych lat.

Amerykańscy synoptycy prognozują, że letnia pogoda utrzyma się również jesienią. Ale nie cały czas, bo czeka nas chwilowe załamanie pogody.

Kiedy się ochłodzeni? Jak podają długoterminowe prognozy ochłodzenia możemy się spodziewać w listopadzie.

Pogoda na jesień 2018. Jaki będzie początek jesieni?

Temperatura będzie się wahać od 16 do 23 stopni. Średnia temperatura będzie wyższa niż w poprzednich latach o około 1-3 stopni Celsjusza - informuje Narodowa Administracja ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA). Dopiero w listopadzie spodziewany jest spadek temperatur oraz częstsze opady.

Pogoda na jesień 2018 w Polsce według AccuWeather

Pogoda na jesień 2018

Nie mamy dobrych wieści - już od soboty 22 września temperatury spadną niemal o połowę. Chłodnej aurze będą towarzyszyć wichury i deszcz. Pierwszy dzień jesieni (niedziela, 23 września) będzie zimny i deszczowy. Najgorzej będzie jednak w poniedziałek, 24 września, gdy temperatura spadnie do 10 st. C. W tygodniu będzie nieco cieplej - 12- 19 st. C

Średnia temperatura jesienią 2018 utrzymywać będzie się powyżej normy o 1-3 stopni Celsjusza, dopiero w listopadzie spodziewany jest spadek temperatur oraz częstsze opady. Prognoza obfitych opadów obejmuje Irlandię, zachodnią Szkocję oraz znaczną część Wysp Brytyjskich.


Uwaga! Pomylenie tych grzybów grozi śmiercią!