
Siniaki jako objaw niewydolności nerek
Chore nerki początkowo nie dają wielu objawów. Jedną ze zmian, które powinny zwrócić naszą uwagę, jest pojawienie się sińców pod oczami, którym może towarzyszyć nabrzmienie powiek. Problemy nerek nieuchronnie wiążą się z zaburzeniami w oddawaniu moczu. Mogą także pojawić się obrzęki nóg, wynikające z zatrzymania wody w organizmie, a także obrzęk płuc objawiający się trudnościami w oddychaniu.

Siniaki na ciele jako objaw białaczki
Białaczka to choroba nowotworowa tkanek odpowiedzialnych za wytwarzanie ciałek krwi, w szczególności szpiku kostnego, a także węzłów chłonnych. Istnieje kilka odmian białaczki, może ona przybierać bardzo zróżnicowane formy. Nazwa wywodzi się od białego zabarwienia krwi obserwowanego w ostrych przypadkach tej choroby.
Do częstych objawów białaczki należą:
- przewlekłe zmęczenie,
- częste infekcje,
- utrata masy ciała,
- powiększone węzły chłonne,
- powiększona wątroba lub śledziona,
- częste krwawienia, np. z nosa,
- częste pojawianie się siniaków i skaleczeń,
- wzmożona potliwość, głównie nocą,
- bóle kości.

Siniaki na ciele jako objaw marskości wątroby
Marskość wątroby to poważna choroba, która dotyka przede wszystkim osoby długotrwale nadużywające alkoholu. Może być jednak również następstwem działania niektórych leków ale także wirusowego zapalenia wątroby, chorób autoimmunologicznych lub schorzeń dziedzicznych.
Symptomy, które mogą wskazywać na problemy z wątrobą, to:
- utrata apetytu,
- spadek masy ciała,
- problemy trawienne,
- bóle pod prawym żebrem,
- ospałość.
Choroby wątroby dają również objawy skórne i objawy ze strony układu krążenia, takie jak częste krwotoki z nosa, występowanie sińców, naczyniaki pajączkowate, żółte przebarwienie skóry w przypadku wystąpienia żółtaczki.

Siniaki na ciele jako objaw hemofilii
Hemofilia to forma skazy krwotocznej, która stanowi efekt zaburzeń w produkcji jednego z białek odpowiedzialnych za krzepliwość krwi. Osoby na nią cierpiące są bardzo podatne na trudne do zatamowania krwawienia, również krwawienia wewnętrzne. Hemofilia jest jedną z najstarszych chorób genetycznych, dotyka głównie mężczyzn, rzadziej kobiety.