Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policja rozbiła szajkę oszukujących "na wnuczka"

kad
Centralne Biuro Śledcze Policji z Radomia zatrzymało siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie wyłudzali pieniądze "na wnuczka". - Przestępstwo polegało na kontakcie telefonicznym ze starszą osobą, do której początkowo zwracali się „babciu” lub „dziadku”, a następnie czekali na podanie imienia wnuczka - mówi kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy komendanta CBŚP. - Gdy osoba pokrzywdzona była przekonana, że rozmawia z członkiem rodziny, rozmówca pod legendą wypadku samochodowego, zatrzymania przez policję lub pożyczki, prosił o pieniądze.Gdy pokrzywdzeni byli gotowi przekazać określoną wcześniej sumę, sprawca wysyłał czekającego w danej miejscowości kuriera po odbiór pieniędzy. Pomocnicy byli werbowani za pomocą ogłoszeń na portalach internetowych, a przykrywką było stanowisko kierowcy w firmie transportowej. - W rzeczywistości  zatrudniani byli do odbioru pieniędzy, ich przewozu i przekazania kolejnym osobom - wyjaśnia Hamelusz. - „Kurierzy” dostawali instrukcje, pod jakie adresy mają jechać.  Na podstawie postanowień Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na terenie województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i śląskiego siedem osób w wieku od 20 do 60 lat, które brały udział w tym procederze. - Sześciu postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zarzuty oszustwa - wymienia Hamelusz. - Cztery zostały tymczasowo aresztowane, a dwie objęto dozorem policji.Mundurowi ustalają okoliczności kolejnych przestępstw popełnionych w związku z funkcjonowaniem grupy przestępczej.
Centralne Biuro Śledcze Policji z Radomia zatrzymało siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie wyłudzali pieniądze "na wnuczka". - Przestępstwo polegało na kontakcie telefonicznym ze starszą osobą, do której początkowo zwracali się „babciu” lub „dziadku”, a następnie czekali na podanie imienia wnuczka - mówi kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy komendanta CBŚP. - Gdy osoba pokrzywdzona była przekonana, że rozmawia z członkiem rodziny, rozmówca pod legendą wypadku samochodowego, zatrzymania przez policję lub pożyczki, prosił o pieniądze.Gdy pokrzywdzeni byli gotowi przekazać określoną wcześniej sumę, sprawca wysyłał czekającego w danej miejscowości kuriera po odbiór pieniędzy. Pomocnicy byli werbowani za pomocą ogłoszeń na portalach internetowych, a przykrywką było stanowisko kierowcy w firmie transportowej. - W rzeczywistości zatrudniani byli do odbioru pieniędzy, ich przewozu i przekazania kolejnym osobom - wyjaśnia Hamelusz. - „Kurierzy” dostawali instrukcje, pod jakie adresy mają jechać. Na podstawie postanowień Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na terenie województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i śląskiego siedem osób w wieku od 20 do 60 lat, które brały udział w tym procederze. - Sześciu postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zarzuty oszustwa - wymienia Hamelusz. - Cztery zostały tymczasowo aresztowane, a dwie objęto dozorem policji.Mundurowi ustalają okoliczności kolejnych przestępstw popełnionych w związku z funkcjonowaniem grupy przestępczej. Materiały policyjne
Wśród zatrzymanych są także mieszkańcy naszego województwa.

Centralne Biuro Śledcze Policji z Radomia zatrzymało siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie wyłudzali pieniądze "na wnuczka". - Przestępstwo polegało na kontakcie telefonicznym ze starszą osobą, do której początkowo zwracali się „babciu” lub „dziadku”, a następnie czekali na podanie imienia wnuczka - mówi kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy komendanta CBŚP. - Gdy osoba pokrzywdzona była przekonana, że rozmawia z członkiem rodziny, rozmówca pod legendą wypadku samochodowego, zatrzymania przez policję lub pożyczki, prosił o pieniądze.

Gdy pokrzywdzeni byli gotowi przekazać określoną wcześniej sumę, sprawca wysyłał czekającego w danej miejscowości kuriera po odbiór pieniędzy. Pomocnicy byli werbowani za pomocą ogłoszeń na portalach internetowych, a przykrywką było stanowisko kierowcy w firmie transportowej. - W rzeczywistości zatrudniani byli do odbioru pieniędzy, ich przewozu i przekazania kolejnym osobom - wyjaśnia Hamelusz. - „Kurierzy” dostawali instrukcje, pod jakie adresy mają jechać.

Na podstawie postanowień Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na terenie województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i śląskiego siedem osób w wieku od 20 do 60 lat, które brały udział w tym procederze. - Sześciu postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zarzuty oszustwa - wymienia Hamelusz. - Cztery zostały tymczasowo aresztowane, a dwie objęto dozorem policji.

Mundurowi ustalają okoliczności kolejnych przestępstw popełnionych w związku z funkcjonowaniem grupy przestępczej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska