Polomarket Sportino odniósł pierwszą wygraną w sezonie! [zdjęcia, wideo]

(DM)
przełamało złą passę w pierwszoligowych rozgrywkach.
przełamało złą passę w pierwszoligowych rozgrywkach. Dominik Fijałkowski/archiwum
Inowrocławianie po dogrywce pokonali zawodników ze Szczecina. Dwa kluczowe rzuty z dystansu trafił w niej Dawid Adamczewski.

SPORTINO - AZS 76:74 (24:12, 17:11, 14:20, 10:22, d. 11:9)
SPORTINO: Strzelecki 21, Kukiełka 18 (1), Witos 13 (1), Zabłocki 13 (3), Jankowiak 3 (1) oraz Adamczewski 8 (2), Michałek 0, Mowlik 0, Wierzbicki 0.
AZS RADEX: Pacocha 35 (3), Mielczarek 15, Raczyński 6, Dudek 2, Zarzeczny 2 oraz Bąk 4, Balcerek 3 (1), Majcherek 2, Sudowski 2, Nitsche 2.

Podopieczni Aleksandra Krutikowa świetnie rozpoczęli mecz. Po 1. kwarcie prowadzili już 24:12, a aż dziesięć punktów zdobył Grzegorz Kukiełka. Dobrą grę kontynuowali przed przerwą. Wygrywali po 20. min. aż 41:23 i nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Szczecinianie odrobili sześć punktów w 3. kwarcie (55:43), głównie za sprawą Łukasza Pacochy i Krzysztofa Mielczarka. W 4. kwarcie inowrocławianie oddali tylko jeden celny rzut z gry w ciągu ponad ośmiu minut.

Maciej Raczyński doprowadził do wyrównania w 38. min. (61:61), a po chwili po rzucie byłego gracza Sportino, goście prowadzili 65:63.Dawid Witos wytrzymał napięcie i trafił na 0,9 sekundy przed końcem 4. kwarty. Pacocha spudłował z dystansu. Doszło więc do dogrywki.

W niej długo żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów. Dopiero Dawid Adamczewski popisał się dwoma celnymi "trójkami" (71:65). Szybko odpowiedział Pacocha (71:68). Kujawianie zdołali utrzymać przewagę do końcowych sekund (76:74). Wraz z kibicami mogli się cieszyć z upragnionej wygranej.