Polomarket Sportino przegrał w Przemyślu

DM
rzucił najwięcej punktów dla Sportino.
rzucił najwięcej punktów dla Sportino. Dominik Fijałkowski
Koszykarze Polomarket Sportino Inowrocław dobrą grę w wyjazdowym meczu z Polonią zademonstrowali tylko w pierwszej połowie.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

POLONIA - SPORTINO 85:65 (24:21, 15:16, 26:11, 20:17)
POLONIA: Mazur 22 (5), Musijowski 14 (2), Mikołajko 11, Miszczuk 9 (1), Przewrocki 5 oraz Bal 11 (1), Pydych 6, Machowski 4 (1), Sołtysiak 3, Zając 0, Cukierda 0.
SPORTINO: Kukiełka 18 (1), Strzelecki 14 (1), Witos 11 (1), Zabłocki 10 (2), Jankowiak 9 (2) oraz Mowlik 3 (1), Wierzbicki 0, Adamczewski 0, Michałek 0, Rychłowski 0.

Spotkanie w Przemyślu miało podobny scenariusz do wielu, którego Polomarket Sportino rozegrał w tym sezonie. Świetny początek, a z upływem coraz słabsza gra w ataku i liczne błędy w defensywie.

Inowrocławianie zagrali w 1. kwarcie bardzo skutecznie. Trafili 9 z 16 rzutów z gry, a mimo to przegrali tę część gry 21:24. Rywale także rzucili celnie dziewięć razy (na 18 prób), ale częściej wykonywali wolne.

Początek 2. kwarty to popis liderów Sportino. Tomasz Zabłocki przymierzył dwa razy z dystansu, a Grzegorz Kukiełka zaliczył akcję 2+1. Goście wygrali ten fragment 9:0. Po "3" Dawida Witosa prowadzili w 15. minucie 35:29, a na dodatek trzeci faul popełnił środkowy "Niedźwiadków" Marek Miszczuk (7 pkt.).

Niestety, przez kolejne ponad 240 sekund nie zdołali skierować piłki do kosza. Przemyślanie punktowali w tym okresie głównie z rzutów wolnych. Do wyrównania (35:35) doprowadził niezwykle waleczny Artur Mikołajko (5/7 za 2, 11 zbiórek). Na przerwę gospodarze schodzili z dwupunktową zaliczkową (39:37), dzięki udanej akcji rozgrywającego Michała Musijowskiego.

Kujawianie powinni jak najszybciej zapomnieć o postawie w 3. kwarcie. Grali w niej bardzo nieskutecznie (tylko 11 pkt.). Popełniali wiele prostych błędów w ataku (liczne straty) i w obronie. Nie potrafili powstrzymać znakomicie dysponowanych Huberta Mazura (5/10 za 3) i Musijowskiego (6/9 z gry, 4 zb.), którzy po dwa razy trafili z dystansu. Na tablicach królował Mikołajko. Sportino nie pomógł fakt, że Miszczuk popełnił piąte przewinienie.

Poloniści grali bardzo zespołowo. Musijowski (6 asyst) i Przewrocki (7 as,) świetnie kreowali grę. Po 30. min. "Niedźwiadki" prowadziły już 65:48, a w 3. kwartę wygrały 26:11. W końcowej części meczu jeszcze powiększył przewagę.

W kujawskim zespole poza Kukiełką (8/15 z gry, 4 zb., 3 as.) i Maciejem Strzeleckim (6/10 z gry, 6 zb.) ciężko kogoś wyróżnić.