Polomarket Sportino rozbity przez lidera

(dm)
Inowrocławianie nie mieli żadnych argumentów, aby pokonać świetnie dysponowanych zawodników z Łańcuta.

Sportino Inowrocław - Sokół Łańcut 57:80

Sprawny Miś - zobacz zmagania małych sportowców

SPORTINO - SOKÓŁ 57:80 (17:23, 15:22, 14:12, 11:23)
SPORTINO: Han 16 (3), Cywiński 15, Zabłocki 9 (3), Kukiełka 2, Wierzbicki 0 oraz Jankowiak 6 (2), Ustarbowski 5, Strzelecki 2, Rychłowski 2, Borowicz 0, Kozłowski 0.
SOKÓŁ: Wilczek 18, Klima 12, Fortuna 10 (2), Pisarczyk 7, Hałas 7 (1) oraz Bogdanowicz 13, Szurlej 7 (1), Chromicz 6 (1), Balawender 0, Jeger 0.

Podopieczni Aleksandra Krutikowa - już tradycyjnie - dobrze rozpoczęli spotkanie. Goście dopiero po 240 sekundach zdobyli punkty z gry.

Przeczytaj także: Egzekucja Energi, AZS PWSZ Gorzów zdeklasowany!

Kujawianie prowadzili do 5. minuty (6:2, 8:4, 11:7). Koszykarze Sokoła szybko odrobili straty (11:11). Po udanych akcjach Macieja Klimy (10 punktów. w 1. kwarcie) wygrali pierwszą część meczu 23:17. Przed przerwą powiększyli do 13 "oczek" (45:32). Z łatwością zdobywali punkty spod kosza, gdzie brylował Marcel Wilczek (w sumie 18 pkt., 14 zbiórek).

Bardzo szybko cztery faule popełnili wysocy Sportino Maciej Strzelecki i Dariusz Cywiński. Inowrocławianie zerwali się do walki na początku 3. kwarty. Wygrali jej początkowy fragment aż 13:5. Zbliżyli się do przeciwników na 5 pkt. (45:50).

Niestety, to wszystko, na co było stać graczy Polomarketu. Końcowy kwadrans przegrali 12:30.