Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz. Sytuacja staje się coraz gorsza - zdjęcia

Dariusz Knopik
Zawodnicy Olimpii Grudziądz (na biało) przegrali trzeci mecz z rzędu i spadli na ostatnie miejsce w tabeli Arkadiusz Gola
W meczu 19. kolejki II ligi piłki nożnej Olimpia Grudziądz grała na wyjeździe z Polonią Bytom. To było spotkanie z drugiej kolejki rundy rewanżowej. Przypomnijmy, że w Grudziądzu biało-zieloni wygrali 1:0.

Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)
Bramki: Adrian Piekarski (24), Dawid Wolny (71) - Damian Kostkowski (17).
Olimpia: Górski - Vu Thanh (66. Bonikowski), Sikorski, Kostkowski - Gutowski, Frelek, Kurowski, Warcholak - Papikjan (63. Sopoćko), Winsztal (83. Pałaszewski) - Czernij.

Grudziądzanie przystępowali do tego spotkania po dwóch kolejnych porażkach i na przedostatnim miejscu w tabeli. Ich rywale rywale zajmowali lokatę przed biało-zielonymi, mając dwa punkty więcej. Zestawienie tych faktów pokazywało jak ważny to jest mecz.

Zaczęło się bardzo dobrze, bo w 17. minucie po główce Damiana Kostkowskiego Olimpia objęła prowadzenie. To było potwierdzenie dobrej postawy piłkarzy trenera Mariusza Pawlaka.

Niestety, chwila gapiostwa kosztowała zawodników z Grudziądza stratę bramki po strzale Adriana Piekarskiego. Po przerwie nie udało się utrzymać choćby remisu, bo piłkę do bramki Olimpii wbił Dawid Wolny. Mimo walki nie udało się strzelić gola i doprowadzić choćby do podziału punktów.

Tym samym grudziądzanie przegrali trzeci mecz z rzędu i jedenastą w sezonie. Po tej porażce Olimpia spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Do pierwszego bezpiecznego miejsce w tabeli traci już sześć punktów.

Zobaczcie także

W następnym meczu Olimpia podejmie imienniczkę z Elbląga. Spotkanie zaplanowano na sobotę 2 grudnia na godz. 13. Potem przerwa zimowa, która będzie na pewno gorąca w klubie.