Polska - Belgia 3:0. Biało-czerwoni w półfinale turnieju w Berlinie

FIAŁ
Polscy siatkarze dzisiaj mogą zapewnić sobie awans do półfinału turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który rozgrywany jest w Berlinie. Warunkiem jest jednak zwycięstwo biało-czerwonych w dzisiejszym spotkaniu z Belgią. Paweł Skraba
Polscy siatkarze nie zawiedli. Biało-czerwoni po raz drugi wygrali mecz w grupie A i zapewnili sobie awans do półfinałów. Dzisiaj, Polacy w trzech setach pokonali Belgów i jutro wieczorem o pierwsze miejsce zagrają z Niemcami.

Po zwycięstwie nad Serbią, dzisiaj podopieczni Stephane'a Antigi wygrali drugi mecz w grupie A turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. Belgowie sprawili Polakom problemy jedynie w drugim secie.

Relacja online: Polska - Belgia na żywo

W pierwszej partii, wyrównany był jedynie początek spotkania. Potem, biało-czerwoni z każdą kolejną akcją powiększali swoje prowadzenie i wygrali seta wysoko. W drugim secie, naszym zawodnikom przydarzył się przestój. Rywale mieli nawet pięć piłek setowych, jednak zaciętą walkę na przewagi Polacy wygrali, a w trzecim secie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Świetną zmianę dał dzisiaj Rafał Buszek, który zastąpił Mateusza Mikę. Przyjmujący naszej reprezentacji wczoraj nie trenował i dzisiaj był oszczędzany przez trenera Antigę. Świetne zawody w obronie rozegrał także libero, Damian Wojtaszek. W rozmowie z dziennikarzem TVP Sport, trener naszej kadry przyznał, że w jutrzejszym meczu z Niemcami będzie walczył o zwycięstwo, przez co najprawdopodobniej będzie chciał zagrać w najsilniejszym składzie to spotkanie.

POLSKA - BELGIA 3:0 (25:20, 30:28, 25:19)

POLSKA (trener Stephane Antiga): Łomacz, Buszek 10, Kłos 13, Kurek 18, Kubiak 16, Bieniek 1, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Konarski 1, Drzyzga, Możdżonek 1. Punkty. Atak: 49, blok: 7, zagrywka: 4, po błędach rywala: 20.

BELGIA (trener Dominique Baeyens): Valkiers 1, Rousseaux 3, Van de Voorde 8, van Walle 9, Deroo 8, Verhees 4, Ribbens (libero) oraz Baetens 1, D'Hulst 1, Van den Dries 1, Coolman. Punkty. Atak: 34, blok: 4, zagrywka: 3, po błędach rywala: 26.

Sędziowali: Erdal Akinci (Turcja), Fabrizio Pasquali (Włochy).

PROGRAM TURNIEJU W BERLINIE
Grupa A: Wtorek: Belgia - Niemcy 0:3 (26:28, 19:25, 24:26), Serbia - Polska 1:3 (25:22, 18:25, 23:25, 21:25); Środa: Niemcy - Serbia 3:0 (25:20, 26:24, 25:20); Czwartek: Polska - Belgia 3:0 (25:20, 30:28, 25:19); Piątek: Serbia - Belgia (14.00), Polska - Niemcy (20.00).
Grupa B: Wtorek: Finlandia - Rosja 0:3 (17:25, 16:25, 19:25); Środa: Bułgaria - Finlandia 3:1 (29:27, 25:15, 23:25, 25:22), Rosja - Francja 1:3 (15:25, 25:20, 17:25, 19:25); Czwartek: Bułgaria - Rosja (18.00), Francja - Finlandia (20.30); Piątek: Francja - Bułgaria (17.00).