Polska przegrywa z Austrią 1:3 na Euro 2024. Druga porażka na turnieju

Mateusz Mazur
Polska gra z Austrią na Euro 2024.
Polska gra z Austrią na Euro 2024. Sylwia DąBrowa
Polska przegrała z Austrią w swoim drugim spotkaniu na Euro 2024 w Niemczech. W pierwszej połowie był remis 1:1, ale w drugiej połowie Austriacy wyprowadzili dwa ciosy.

Na trybunach na Stadionie Olimpijskim w Berlinie było przynajmniej kilkanaście tysięcy Polaków. Były też osoby z naszego regionu. Na ulicach stolicy Niemiec także było mnóstwo naszych kibiców.

Jeśli ktoś chciał wybrać się koleją z Bydgoszczy do Berlina, by pokibicować biało-czerwonym, to musiał obejść się smakiem. Bilety były wyprzedane już kilka tygodni temu.

Polska - Austra. Przebieg spotkania na Euro 2024

Polska rozpoczęła w następującym zestawieniu:

Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Adam Buksa, Krzysztof Piątek.

Niestety, duży błąd w polu karnym naszej reprezentacji i w 9. minucie Gernot Trauner strzałem głową pokonuje Wojciecha Szczęsnego. Austria wygrywa 1:0.

W 30. minucie udało się wyrównać. Krzysztof Piątek świetnie odnalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Austrii. Do przerwy był remis 1:1.

Na drugą połowę nie wyszedł już wychowanek Chemika Bydgoszcz, Jakub Piotrowski. W jego miejsce pojawił się Jakub Moder.

Niestety w 67. minucie Christoph Baumgartner płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

W 78. minucie po błędzie Jana Bednarka w sytuacji sam na sam był Marcel Sabitzer. Szczęsny faulował w polu karnym gracza Borussii Dortmund. Rzut karny pewnie wykorzystał Marko Arnautovic. Było 1:3 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.