Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz wygrywają w Sosnowcu. Jest przełamanie

Dariusz Knopik
Michaela Houser (biały strój) była najskuteczniejszą koszykarką drużyny z Bydgoszczy w Sosnowcu Tomasz Czachorowski
W 6. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec. Dla bydgoszczanek to była trzecia ligowa wygrana w sezonie.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - POLSKIE PRZETWORY BASKET 25 BYDGOSZCZ 75:83
Kwarty: 22:19, 14:21, 19:20, 20:23
ZAGŁĘBIE: Bogicević 21 (4x3), January 20 (1x3, 8 zb., 8 as.), Sutherland 18 (2x3, 14 zb., 5 as.), Sagerer 9 (2x3), Wojtala 2 - Zuziak 3, Wnorowska 2, Urbaniak-Dornstauder 0.
BASKET 25: Houser 25 (2x3, 8 zb., 5 as.), Fontaine 20 (1x3, 8 zb.), Alleyne 15 (1x3, 14 zb.), Sobiech 7, Michałek 4 - Stankiewicz 8 (1x3), Zmierczak 1, Zasada 0, Szajtauer 0.

Sosnowiczanki przed trzema tygodniami wsławiły się zwycięstwem nad mistrzyniami Polski z Gdyni. Z kolei bydgoszczanki od tego czasu doznały trzech porażek w lidze. Głównym celem zespołu prowadzonego przez Piotra Kulpekszę było przełamanie tej złej serii. To się udało, ale nie przyszło łatwo.

Spotkanie było bardzo zacięte. W 13. minucie bydgoszczanki przegrywały już 21:30. Jednak od tego czasu podopieczne Kulpekszy zaczęły odrabiać straty i na przerwę schodziły z czteropunktową przewagą (40:36). W 26. minucie ta przewaga wzrosła do 9 "oczek" (49:40). Słabsza obrona spowodowała, że ekipa z Bydgoszczy prowadziła tylko 54:53. Kluczowy dla losów meczu był fragment między 37. a 38. minutą wygrany przez bydgoskie koszykarki 8:0. Objęły one wtedy prowadzenie 79:67, którego już nie oddały.

Po tej wygranej bydgoszczanki awansowały na piąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce (20.11) podejmą zespół z Gorzowa Wielkopolskiego.