Krzysztof Wypijewski
„Chucky” (na pierwszym planie) wróciła po kontuzji, której doznała 24 stycznia 2021 r.
„Chucky” (na pierwszym planie) wróciła po kontuzji, której doznała 24 stycznia 2021 r. Fot. Facebook/Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz
Zawodniczki Polskich Przetworów Basketu 25 wygrały w środę w Poznaniu z AZS Politechniką w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Nasze panie zajmują 3. miejsce w tabeli.

Enea AZS Politechnika Poznań - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 63:55

Kwarty: 14:23, 11:9, 13:13, 17:18.
AZS: Rogozińska 3, Houser 4, Davis-Reimer 15, Popović 10, Liubinets 0 oraz Grądzka 5, Demczur 0, Marciniak 7, Piechowiak 3, Trzeciak 8.
Basket 25: Jeffery 11, Fontaine 10, Stankiewicz 9, Alleyne 20, W. Sobiech 2 oraz Zmierczak 3, Eivery 0, Zasada 0, Poboży 8.

Do przerwy bydgoszczanki prowadziły różnicą 7 punktów (32:25), ale ich postawa - zwłaszcza jeżeli chodzi o skuteczność rzutową - pozostawiała wiele do życzenia. Na 34 próby z gry (za 2 i 3 punkty) podopieczne trenera Piotra Kulpekszy trafiły zaledwie 13 razy. Na linii rzutów wolnych też nie zachwycały - 5/9. Najjaśniejszym punktem tradycyjnie była Jillian Alleyne - 12 pkt, 6 zbiórek, 1 asysta.

Po powrocie z szatni koszykarki obu drużyn nadal pudłowały na potęgę. Przed finałową częścią spotkania przyjezdnym udało się jednak utrzymać przewagę 7 oczek (45:38).

4. kwarta miała dramatyczny przebieg. W 35. minucie gospodynie wyszły na prowadzenie 50:49. Na szczęście końcówka - dzięki Alleyne (w całym meczu 20 pkt i 15 zbiórek) oraz Nathalie Fontaine - należała do zespołu znad Brdy, który triumfował ostatecznie 63:55.

W bydgoskiej ekipie - po blisko rocznej przerwie - zagrała Janeesa Jeffery. Popularna „Chucky” spędziła na parkiecie prawie 32 minuty, zdobywając 11 punktów (5/13 z gry). Dorzuciła do tego 7 asyst i 2 zbiórki.

W barwach „akademiczek” zadebiutowała z kolei Michaela Houser, z którą Polskie Przetwory Basket 25 pożegnały się po wyzdrowieniu Jeffery (4 pkt, 3 as., 1 zb.).

W tej kolejce pauzowała Energa Toruń. Następne mecze zaplanowano na niedzielę, 2 stycznia. „Katarzynki” zagrają tego dnia we Wrocławiu, z kolei Basket 25 uda się do Polkowic.