MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomagał w ucieczce z więzienia w Grudziądzu. Za kraty nie pójdzie

(PA)
Gdy Kamil G. został zatrzymany, prokurator wnioskował o zastosowanie aresztu tymczasowego, ale Sąd Okręgowy w Toruniu nie przychylił się do tego wniosku i mężczyzna wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 40 tys. zł. Odpowiadał z wolnej stopy. To on podjechał pod więzienie i zabrał zbiegów do Olsztyna.
Gdy Kamil G. został zatrzymany, prokurator wnioskował o zastosowanie aresztu tymczasowego, ale Sąd Okręgowy w Toruniu nie przychylił się do tego wniosku i mężczyzna wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 40 tys. zł. Odpowiadał z wolnej stopy. To on podjechał pod więzienie i zabrał zbiegów do Olsztyna. Policja
Kamil G., choć został uznany winnym pomocy w organizowaniu ucieczki przez trójkę osadzonych w Zakładzie Karnym w Grudziądzu, to do więzienia nie pójdzie. Sąd Rejonowy w Grudziądzu dał mu szansę. Usłyszał wyrok: rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok nie jest prawomocny.

- Nie planujemy odwoływać się. Jesteśmy zadowoleni z wyroku - mówi Łukasz Kurek, adwokat Kamila G. Oskarżonemu groziły 3 lata pozbawienia wolności.

- Na razie analizujemy wyrok. Nie wiemy na tę chwilę czy będziemy wnosili apelację - zaznacza Marcin Licznerski z Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

31 - letni Kamil G., mieszkaniec Inowrocławia pomagał trójce recydywistów w organizacji ucieczki z Zakładu Karnego przy ul. Sikorskiego w Grudziądzu (doszło do tego na początku października 2015 roku). Przyjechał po nich autem pod więzienie. Stąd zabrał zbiegów i zawiózł ich do Olsztyna. Kamil G. był znajomym jednego z przestępców, Bartosza Ś. W czasie procesu, oskarżony utrzymywał że nie wiedział że więźniowie uciekli. Twierdził, że został poinformowany przez nich, że wychodzą na przepustkę i stąd ich prośba o podwózkę.

Surowe wyroki dla uciekinierów z więzienia w Grudziądzu [wideo]

Do ucieczki trójki więźniów doszło w październiku 2015 roku. Bartosz Ś., Marcin P., i Robert B., przepiłowali kraty w celi brzeszczotem, a na wolność wydostali się po linie przerzuconej przez mur przylegający do budynku ZK. Na parkingu czekał na nich Kamil G., znajomy Bartosza Ś., który zawiózł ich do Olsztyna. K Z Olsztyna trójka przestępców wraz z przypadkowo poznanym Mateuszem D., udała się do Poznania. Ten został skazany za utrudnianie postępowania.

Uciekli z więzienia w Grudziądzu. Nie zgodzili się z wyrokiem. Jest apelacja

Wyroki bezwzględnego pozbawienia wolności za ucieczkę z więzienia dla recydywistów: Bartosza Ś i Roberta B.: 2 lata i 8 miesięcy, Marcina P.: 2 lata i 2 miesiące oraz Mateusza D., który ze zbiegami „balował” w Poznaniu i nie ujawnił ich miejsca pobytu: 10 miesięcy zapadły w styczniu br. Skazani złożyli apelacje. Na razie nie ma terminu jej rozpatrzenia.

Postępowanie wobec Kamila G. zostało wyłączone do odrębnego procesu, ze względu na jego zły stan zdrowia. Wyrok zapadł w ubiegłym tygodniu. 31-latek jest jednym z całej piątki w stosunku co do którego, sąd nie orzekł bezwzględnego pozbawienia wolności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska