Temat burzenia, przenoszenia i budowania pomników w ostatnich tygodniach zdominował dyskusję polityczną w Inowrocławiu.
Nowy wątek w tej burzliwej sprawie poruszyli radni koalicji. Pisaliśmy o tym w artykule: Pomnik smoleński w miejsce pomnika Wdzięczności w Inowrocławiu? Radni koalicji zdradzają swoje obawy
Radny Platformy Obywatelskiej Patryk Kaźmierczak wystąpił z publicznym pytaniem skierowanym do Prawa i Sprawiedliwości.
"Kilka tygodni temu doszło do przymusowej likwidacji Pomnika Wdzięczności. Czy PiS będzie wspierać budowę innych pomników w miejscu zlikwidowanego pomnika? Np. Pomnika Smoleńskiego? Czy likwidacja Pomnika Wdzięczności miała służyć dekomunizacji czy tylko zrobieniu miejsca na Pomnik Smoleński?"
Jest odpowiedź PiS-u.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Basiński zapewnił nas, że likwidacja pomnika Wdzięczności miała służyć tylko i wyłącznie dekomunizacji, a nie przygotowaniu miejsca pod inny pomnik. Zapewnia, że inowrocławski PiS nie planuje budowy Pomnika Smoleńskiego.
- Gdyby była taka inicjatywa, na pewno bym to wiedział. Uważam, że jest to temat wymyślony, żeby przykryć oburzenie związane z przeniesieniem pomnika Obrońców Inowrocławia - komentuje radny.
Słowa te nie przekonały radnego Kaźmierczaka. - Nie wierzę w żadne deklaracje ze strony polityków PiS. Tak samo w jak ich zapewnienia o nie upolitycznianiu sądów, prokuratury i mediów. Będę bacznie obserwował czy politycy PiS dotrzymają słowa i nie zgłoszą propozycji budowy pomnika smoleńskiego lub innego wymyślonego przez ich partyjnych działaczy na Skwerze Obrońców Inowrocławia - zapewnia radny.
Kradzieże i włamania w powiecie inowrocławskim. Tutaj kradną...