https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomoc klęskowa za 2020 rok. ARiMR podaje termin naboru dla rolników za straty po niekorzystnych zjawiskach

Agata Wodzień-Nowak
Opracowanie:
Będzie wsparcie za straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.
Będzie wsparcie za straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. pixabay.com/AGW
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła termin przyjmowania wniosków o wsparcie za straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi w 2021 roku. Nabór potrwa ok. 3 tygodni w czerwcu 2021 roku.

Od 7 do 30 czerwca producenci rolni, którzy w swoich gospodarstwach ponieśli szkody w uprawach rolnych, spowodowane wystąpieniem w 2020 r. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy.

Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

To też może Cię zainteresować

Do wniosku należy dołączyć m.in. kopię protokołu oszacowania szkód. Formularz wniosku o udzielenie pomocy będzie dostępny na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Pomoc można uzyskać za szkody, które dotyczyły wystąpienia:

  • suszy,
  • gradu,
  • deszczu nawalnego,
  • ujemnych skutków przezimowania,
  • przymrozków wiosennych,
  • powodzi,
  • huraganu,
  • pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny

w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Warunkiem jest, że straty wynosiły powyżej 30% średniej rocznej produkcji. Kwota pomocy będzie podlegała pomniejszeniu o 50% dla producentów rolnych nieposiadających polisy ubezpieczenia co najmniej 50% powierzchni upraw rolnych w gospodarstwie rolnym, z wyłączeniem wieloletnich użytków zielonych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska