Antoni Iglewski urodził się w 1899 r. w Radziejowie. Miał siedemnaście lat, gdy wstąpił do POW, rok później był już komendantem oddziału lokalnego. Wstąpił do Wojska Polskiego i jako plutonowy wziął udział w powstaniu wielkopolskim oraz w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r. Awansował na stopień sierżanta, skończył gimnazjum w Krakowie, dostał pracę w Grodnie.
W kampanii wrześniowej walczył z Niemcami, bronił Grodna przed oddziałami Armii Czerwonej... Po kapitulacji przystąpił do organizacji komórek konspiracyjnych. W 1940 r. aresztowany przez NKWD, trafił na osławioną Łubiankę, gdzie był badany przez samego Ławrentija Berię, komisarza spraw wewnętrznych i za "organizowanie na terenie Związku Radzieckiego armii podziemnej" skazany na karę śmierci.
Od wyroku uratował go układ Sikorski-Majski. W 1943 r. wstąpił do armii gen. Andersa, gdzie został szefem kancelarii Naczelnego Dowództwa. Od 1942 r. służył w Polskich Siłach Zbrojnych w Londynie.
W nocy z 17 na 18 lutego 1943 r. wylądował na spadochronie w okolicach Mińska Mazowieckiego.
Od tej chwili zaczyna się jego konspiracyjna i partyzancka epopeja. Kraków, Miechów... Od kwietnia 1944 do stycznia 1945 jego oddziały przeprowadziły około 184 akcje bojowe i dywersyjne.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Liceum Ogólnokształcące LO Radziejów oraz rodzina Antoniego Iglewskiego Ponara - zaprosili na prelekcję dr Dominiki Pasich z IPN w Krakowie na prelekcję z okazji 75 rocznicy zrzutu do kraju cichociemnego Antoniego Iglewskiego Ponara i i innych cichociemnych żołnierzy.
Zmiany w kodeksie pracy. Co się zmieni? [LISTA ZMIAN]
Wideo: Info z Polski - 22.02.2018