Porażka TKH na Podhalu

Paweł Kumiszcze
Torunianie dotrzymywali kroku "Szarotkom“ tylko do połowy spotkania. Później zarysowała się wyraźna przewaga Nowego Targu.

Podhale - TKH

6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Bramki: 1:0 - Voznik (6), 1:1 - Mravec - Dołęga - Buril (21), 2:1 - Zapała (26), 3:1 - Kacir (32), 3:2 - Dołęga - Dąbkowski - Buril (34), 4:2 - Pospisil (38), 5:2 - Z. Podlipni (49), 6:2 - Baranyk (52). TKH: Kachniarz - Dąbkowski, Buril; Bomastek, Mravec, Dołęga - Cychowski, Kubat; Jastrzębski, Koszarek, Marmurowicz - R. Fraszko, Koseda; M. Kuchnicki, Dzięgiel, Wieczorek oraz Semeniuk; Zubek, Chrzanowski, Dalke

Pierwsze 20 minut było obiecujące dla TKH, który pomimo złapania 4 kar stracił tylko jedną bramkę i to grając w pełnych składach. W 6. min strzał Baranyka dobił już do pustej bramki Voznik. - Jakoś udało nam się przetrzymać pierwszą odsłonę - mówi Andrzej Masewicz. - Zaraz po przerwie Mravec doprowadził do wyrównania po podaniu krążka wzdłuż bramki przez Dołęgę.

Przeważali w karach
Remis na tablicy wyników widniał jednak tylko przez 5 minut. Kiedy na ławce kar przebywał Kubat, Podhale wyszło ponownie na prowadzenie. Uderzenie Sroki jeszcze odbił Kachniarz, przy poprawce Zapały nie mógł już wiele zdziałać. - Kiedy wydawało się, że już ich sięgniemy, gospodarze zawsze nam odskakiwali - dodaje Masewicz.

Jako trzeci z nowotarżan na listę strzelców wpisał się Kacir, który przymierzył w okienko. Chwilę później było 3:2, bo dobre podanie Dąbkowskiego zakończył strzałem pod poprzeczkę Dołęga. - Myślę, że Toruń mógł nam w tym meczu jeszcze poważnie zagrozić, ale przeszkodziły mu przewinienia, które popłeniali zawodnicy - mówi Rafał Dutka. - Gdyby nie one to nie wiadomo jak zakończyłby się mecz.

Ubytek sił
Po czwartym golu zdobytym przez Pospisila, Czech otrzymał uderzenie kijem w twarz i polała się krew. Karę meczu za zranienie przeciwnika dostał Koseda i torunianie grali 5 minut w osłabieniu. Wybronili się, ale ubytek sił był widoczny. W 49. min Podlipni wykorzystał podanie Bakrlika. W 52. min ostatnią bramkę meczu zdobył Baranyk.