Potulice. O miano najlepszego walczyli kolarze z dwóch województw

(ms)
Łyk wody i znów ruszać trzeba w trasę.
Łyk wody i znów ruszać trzeba w trasę. Maja Stankiewicz
Miłośnicy kolarstwa górskiego już po raz drugi zjechali na stadion miejscowego Dębu. Tu wyznaczono start i metę trasy naszpikowanej trudnościami. Dodatkową było najpierw palące słońce, potem ulewa, która drogi zamieniła w bajora. Zawodnicy dali radę. Na rower wsiedli też najmłodsi.

Mimo niesprzyjającej aury rywalizacja na trasie była bardzo zacięta. Panie walczyły w dwóch kategoriach wiekowych K-1 i K-2. W pierwszej wygrała Daria Kasztarynda z Chodzieży, w drugiej, Anna Krzyżelewska - Suś z Bydgoszczy. Tuż za nią przyjechała na metę Joanna Gackowska z Brzozy.

Wśród mężczyzn kategorię M-1 wygrał Mikołaj Kaniecki z Bydgoszczy. Na podium stanęli też: Maciej Kliniewski z Bydgoszczy i reprezentant Strzelna Robert Rachowski.

W kategorii M-2 triumfował Marcin Fausek z Torunia, przed bydgoszczanami: Arkadiuszem Susiem i Andrzejem Grabowskim.

W kategorii wiekowej M-3 także najlepsi byli bydgoszczanie: Adam Lutoborski i Jarosław Prościński. Trzecie miejsce zajął Tomasz Jarząbek z Górki. Z kolei Andrzej Lewandowski z Potulic wygrał kategorię M-4, w której rywalizowali panowie powyżej 40. roku życia. Aż 10 zawodników nie ukończyło wyścigu. Aura zrobiła swoje.

Przed krajeńsko-pałuckim maratonem kolarskim ścigały się na rowerach dzieci. Przedszkolaków było ośmioro. Wszystkich sklasyfikowano jako zwycięzców.

Wśród uczniów młodszych klas SP (klasy I-III) najlepsi byli: Dominika Kocemba (Nakło) i Maria Matuszewska (Bydgoszcz). Wśród chłopców kategorię tę wygrał Kacper Gieryk z Kcyni przed Oskarem Rogalskim z Potulic i Cyprianem Susiem z Bydgoszczy.

Najlepsi z klas 4-6 to: Barbara Gackowska z Brzozy i Krzysztof Mrówczyński z Potulic. Wśród gimnazjalistów laury zebrali: Dawid Koniec (Potulice) i Michał Grabowski (Bydgoszcz).