Powiat toruński. Tym razem obyło się bez krwi

(PAM)
nadesłane
Na co dzień lubią pomagać innym i grać w szachy. Potrafią umiejętnie to wykorzystać. Teraz spotkali się już na XIV Mistrzostwach Polski Honorowych Dawców Krwi w szachach.

Przez trzy dni zmagania szachistów z całej Polski odbywały się w hotelu Rubbens w Łysomicach.
Do rywalizacji od piątku do niedzieli stanęło 46 zawodników reprezentujących 18 drużyn z całego kraju.
Co ważne, w zawodach mogły uczestniczyć wyłącznie osoby, które honorowo oddały minimum 3 litry krwi.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim opartym na rankingu na dystansie 11 rund , tempem 15 minut dla zawodnika na całą partię.
Indywidualnym Mistrzem Polski HDK został Tomasz Pankiewicz z Wrocławia - 9 pkt. Drugie miejsce z taką samą ilością punktów zajął Ryszard Nowak z Wrocławia , a trzecie miejsce Dariusz Gromczak z Kudowy-Zdroju (7,5 pkt.). Najlepszym zawodnikiem z naszego regionu okazał się Wiesław Jankowski z HDK Ostaszewo, który zajął 14 miejsce.
Drużynowym Mistrzem Polski została drużyna HDK PCK im.Marciniaka z Wrocławia. Drugie miejsce zajął zespół HDK z Gliwic , a trzecie HDK im. Zbyszka Iwanickiego z Kudowy-Zdroju. Pierwszy zespół gospodarzy mistrzostw HDK Ostaszewo w składzie Wiesław Jankowski, Lech Jasiewicz i Andrzej Gburek zajął ostatecznie 7 miejsce.
Dzięki staraniom organizatorów Klubu HDK w Ostaszewie, Urzędowi Gminy w Łysomicach, Zarządowi Rejonowemu PCK w Chełmży, Starostwu Powiatowemu w Toruniu, Urzędowi Miasta w Chełmży i Urzędu Marszałkowskiego po raz pierwszy mistrzostwa rozegrano na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.