Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prace dodatkowe opóźnią budowę ronda w Kcyni o kilka miesięcy

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Z centrum Kcyni w stronę Bydgoszczy tylko jeden pas ruchu.  Piesi także nie wszędzie przejdą, albo znak zakazu przejścia, albo wertepy
Z centrum Kcyni w stronę Bydgoszczy tylko jeden pas ruchu. Piesi także nie wszędzie przejdą, albo znak zakazu przejścia, albo wertepy Maja Stankiewicz
Budowa ronda w Kcyni miała trwać trzy miesiące, potrwa znacznie dłużej. Drogowcy tłumaczą dlaczego czas robót wydłuży się do wiosny.

Walka o budowę ronda w Kcyni trwała długo i pełna była emocji. Gdy na początku października drogowcy poinformowali o rozpoczęciu robót, wydawało się, że problemy z tą inwestycją mamy już za sobą. Tymczasem okazuje się, że to marzenie ściętej głowy. O rondzie w Kcyni znów głośno. A kiedy powstanie? Termin grudniowy już nieaktualny. Najbliższe prognozy to wiosna 2017 r.

Zobacz także:Przegląd filmów amatorskich w Szubinie [zdjęcia]

Kilka dni temu, prezentując zdjęcia, wytknęliśmy wykonawcy brak postępów na budowie. To powszechne odczucie. Mieszkańcy zgłaszają nam, że pracowników na rondzie mało, często nie widać ich wcale. Na odpowiedź drogowców nie czekaliśmy długo.

Z wyjaśnieniami dlaczego tak się dzieje pospieszył Michał Sitarek, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Bardzo deszczowy październik i początek listopada utrudniały prowadzenie prac w wykopach - przyznaje. Zima też będzie problemem dla budowlańców. - Zimą nie jest możliwe wykonywanie części nawierzchni oraz prac typowo wykończeniowych. Dlatego z zakończeniem inwestycji należy liczyć się wiosną przyszłego roku - tłumaczy rzecznik. I dodaje: Rozmawiamy z wykonawcą, by mimo tak znacznego zakresu zadań dodatkowych możliwie najwcześniej udostępnił przebudowane skrzyżowanie do ruchu.

Co to za prace dodatkowe wykonać trzeba na budowanym rondzie? Lista - jak się okazuje - jest długa.

- Zakres prac w Kcyni jest wyjątkowo rozległy - tłumaczy Michał Sitarek. - Powstaje tam kosztem 2 mln zł nie tylko nowe rondo, ale wymiany wymaga rozbudowana infrastruktura znajdująca się pod ulicami. Wraz z rozpoczęciem prac przez wykonawcę pojawiło się wiele nieplanowanych zadań do realizacji.

Czytaj więcej:Pani Ola Adamowicz oraz jej córka Amelka są już w domu

Jakie? - Dodatkowa wymiana słabonośnego gruntu na wlocie ulicy Nowej. Inna rzeczywista lokalizacja sieci wodociągowych w stosunku do infrastruktury zaznaczonej na mapie projektowej, występowanie dodatkowych sieci teletechnicznych i energetycznych wymagających przełożenia, dodatkowe prace związane z rozbiórką i odtworzeniem ogrodzenia i bramy wjazdowej na teren poczty, konieczność wymiany kolektora znajdującego się na odcinku ul Dworcowej - wylicza rzecznik ZDW w Bydgoszczy. - Po wykonaniu prac ziemnych eksperci uznali, że jego stan techniczny jest zły i również wymaga wymiany.....

- Dokumentacja projektowa przygotowana przez gminę niestety nie pozwala na prowadzenie prac zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem - twierdzą w ZDW w Bydgoszczy. Do tematu wrócimy.

Pogoda na dzień (07.12.2016)  | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska