Jak podkreśla dyrektor placówki, z pomocy WCPTiIS mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Wąbrzeźna, a wachlarz ofert jest bardzo szeroki.
Swojego wsparcia udzielają pracownicy, którzy mogą się pochwalić otrzymanym niedawno certyfikatem ukończenia podstawowego kursu profilaktyki zdrowia psychicznego. Oprócz nich dyżury pełnią także osoby z dwóch fundacji: w poniedziałki „Dies Imei” oraz w czwartki Specjalistyczna Pomoc Rodzinom „Nadzieja”.
W Wąbrzeźnie jutro będzie spektakl o lekarzu kochającym zwierzęta
- Na dyżury w czwartki przyjeżdża mediator rodzinny, terapeuta ds. uzależnień. Prowadzi grupy wsparcia dla rodziców dzieci, które mają problem z zażywaniem środków psychoaktywnych - mówi Dorota Gumuła. Z kolei osoba dyżurująca w czwartki udziela informacji i pomaga wypełnić dokumenty do różnych instytucji, z którymi mieszkańcy mogą mieć kłopot.
Natomiast dzieci z niską samooceną czy problemami z koncentracją mogą korzystać z zajęć edukacyjno-terapeutycznych oraz spędzać czas w świetlicy socjoterapeutycznej.
Organizowane są również bezpłatne dyżury psychologa i prawnika. Jeszcze do końca roku adwokat Adrianna Duma udzielać będzie porad w piątki od g. 15.15 do g. 17.15 przy ul. 1 Maja 46, w siedzibie Centrum.
Zainteresowani uzyskaniem pomocy mieszkańcy mogą także kontaktować się z WCPTiIS telefonicznie pod numerem 566 871 535. - Kto chce, to znajdzie pomoc - reasumuje Dorota Gumuła.
