Prezes Pesy został przez Konfederację Lewiatan uhonorowany.

Uhonorowany nagrodą dla wyróżniającego się w Polsce przedsiębiorcy.  Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego przyznano prezesowi PESA za (tu cytat z oświadczenia Kapituły) "pokazanie, że biznesowa wizja, odwaga i kompetencje pozwalają, w ciągu dekady, zbudować silne przedsiębiorstwo, konkurujące na wymagającym, europejskim rynku".

Poza szefem bydgoskiej firmy, tegoroczne nagrody Lewiatana trafiły w ręce trzech innych osób. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów dostał nagrodę specjalną, "za określenie polskiej gospodarce dobrego azymutu, który wyznacza jej kurs od 25 lat".

Marek Belka, prezes NBP i były premier, otrzymał nagrodę im. Władysława Grabskiego za "profesjonalizm i konsekwencję w budowaniu stabilności polskiego złotego i wzmacnianie tym samym jednego z fundamentów polskiej gospodarki".
Nagrodę "za odważne myślenie" od Lewiatana i od Fundacji na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi dostał Jerzy Owsiak, założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i twórca "Przystanku Woodstock".

W skład kapituły nagrody Lewiatana 2014 wchodzili: Henryka Bochniarz, Maciej W. Grabski, Mikołaj Dowgielewicz, Henryk Orfinger, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Jacek Socha, Piotr Wierzbicki, Aleksander Smolar oraz laureaci z lat poprzednich: Elżbieta Bieńkowska, Bogdan Zdrojewski, Jerzy Starak, Dariusz Miłek, Wiesław Rozłucki, Jerzy Hausner i Władysław Frasyniuk.