Prezydent Andrzej Pałucki w swoim wystąpieniu po złożeniu ślubowania zapowiedział, że pod jego kierownictwem realizowane będą pomysły służące Włocławkowi, niezależnie od tego "jaką legitymacją będą podparte". Obiecał też, że do końca tygodnia powołani zostaną jego zastępcy i ustalone ma być ścisłe kierownictwo Urzędu Miasta.
Kolejnym ślubującym
podczas wczorajszej sesji Rady Miasta był Tadeusz Raczyński, któremu miejsce w samorządzie przypadło po złożeniu rezygnacji z mandatu radnego przez prezydenta A. Pałuckiego. Tadeusz Raczyński zanim wszedł do Rady Miasta, poprosił o urlop bezpłatny, gdyż jest pracownikiem Urzędu Miasta, a ustawa o samorządzie zabrania łączenia mandatu z pracą w urzędzie.
Rada podjęła wczoraj także uchwałę o powołaniu stałych komisji. Podobnie jak w poprzedniej kadencji, w tej będzie także siedem komisji stałych: rewizyjna, budżetu, rozwoju i promocji miasta, gospodarki miejskiej i ochrony środowiska, edukacji, kultury i sportu, porządku prawnego i publicznego oraz zdrowia, rodziny i opieki społecznej.
W każdej z tych komisji pracować będzie od pięciu do dwunastu radnych. Najwięcej zgłosiło się do komisji kultury i sportu. W najmniej licznych, bo 5-osobowych składach, będą pracować komisje: edukacji oraz zdrowia, rodziny i opieki społecznej.
Na czele komisji
rewizyjnej stanął Jerzy Rosiński (Lewica i Demokraci), który otrzymał więcej głosów niż Janusz Dęb-czyński, kandydat Włocławskiej Wspólnoty Samorządowej. Przewodniczącym komisji budżetu, rozwoju i promocji został Zbigniew Lewandowski (Lewica i Demokraci), który zdobył większe poparcie niż Marek Kalinowski z Prawa i Sprawiedliwości.
Przewodnictwo komisji gospodarki miejskiej i ochrony środowiska przypadło Józefowi Mazierskiemu z WWS. Drugi kandydat - Tadeusz Raczyński - wycofał się. Na czele komisji edukacji stanął Marek Popławski z PO, którego poparło więcej radnych niż Joannę Borowiak z PiS. Komisji kultury i sportu szefował będzie Marek Stelmasik (PO), a porządku prawnego - Arkadiusz Horonziak (Blok Troski o Włocławek). Przewodniczącym komisja zdrowia, rodziny i opieki społecznej został Jarosław Chmielewski z PiS.