https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Projekt kolei metropolitalnej. Zobacz, jak ma wyglądać węzeł przesiadkowy

To wstępna wizja przystanku tramwajowego na pl. 18 Stycznia. Projekt zakłada też wydłużenie kładki w kierunku Bulwaru Filadelfijskiego
To wstępna wizja przystanku tramwajowego na pl. 18 Stycznia. Projekt zakłada też wydłużenie kładki w kierunku Bulwaru Filadelfijskiego WYG International Sp. z o.o.
Projekt kolei metropolitalnej wchodzi w decydującą fazę. Torunianie mogą składać opinie i uwagi do poszczególnych części przedsięwzięcia.

Magistrat przygotowuje ostateczną wersję studium wykonalności dla toruńskiej części projektu kolei metropolitalnej BiT City. W najbliższych tygodniach torunianie będą mogli przedstawić swoje opinie i uwagi do tego przedsięwzięcia.

Przeczytaj także:Metropolia z centrum w Bydgoszczy - głos Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska

Czekają na ankiety

Do 13 lutego można wypełnić ankiety dotyczące dwóch podprojektów: przebudowy torowiska tramwajowego między pl. 18 Stycznia a al. Solidarności i budowy węzła przesiadkowego przy dworcu Toruń Miasto, który ma łączyć linię tramwajową nr 1 z koleją BiT City między Toruniem a Bydgoszczą. W sondażu można wskazać, np. wariant przebudowy torów (odtworzenie lub gruntowna modernizacja), a także czy planowane inwestycje budzą jakieś obawy. W przypadku tych dwóch przesięwzięć magistrat musi przeprowadzić ocenę oddziaływania na środowisko. Taki wymóg nałożyła na urząd miasta Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Raport środowiskowy ma być gotowy do 17 lutego.

Wiadomości z Torunia

- W najbliższym czasie chcemy przeprowadzić konsultacje społeczne, ale jeszcze w tej chwili nie został wyznaczony ich termin - mówi Anna Gawełek, kierowniczka zespołu ds. projektu BiT City w magistracie.

Przebudowa torowiska ma objąć 866-metrowy odcinek. W ramach zadania przewidziano nie tylko modernizację torów, ale też jezdni w strefie przyszynowej. Dzięki tym pracom zwiększy się średnia prędkość, z jaką poruszać się będą tramwaje. Jak ma wyglądać węzeł przesiadkowy łączący dworzec Toruń Miasto z przystankami tramwajowymi przy pl. 18 stycznia? Zaplanowano tam kładkę wyposażoną w schody i windy dla niepełnosprawnych, którymi dostaniemy się na platformy tramwajowe.

Wiadomości z Bydgoszczy

Linia do Portu Drzewnego?

Ankiety dotyczące tych dwóch podprojektów są dostępne na stronie miejskiej: www.torun.pl. Należy je wypełnić i odesłać do 13 lutego na adres: [email protected], wpisując w tytule maila "ankieta" bądź przesłać do wydziału gospodarki komunalnej magistratu przy ul. Legionów 220.

W najbliższych dniach magistrat udostępni kolejne ankiety dotyczące pozostałych podprojektów BiT City: w trzecim tygodniu lutego będzie można wypowiedzieć się na temat budowy i przebudowy przystanków tramwajowych, systemu monitoringu dla pasażerów komunikacji miejskiej i modernizacji systemu sterowania linii średnicowej dostosowanej do taboru niskopodłogowego, a w marcu - w sprawie budowy nowej linii tramwajowej do Portu Drzewnego i rewitalizacji dworca Toruń Główny.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

d
do TYF-a --mały rządzi
Każdy kto przyjedzie z tego miasta na Kujawach obowiązkowo powinien posiadac książeczke szczepień.Nad brdą od zawsze panował tyfus.

Kto przyjeżdża do krzyżakowa powinien zaszczepić się nie tylko przeciwko tyfusowi ale także dżumie ,cholerze i wściekliźnie.

Patrzy realnie i nie oszukujmy ,pojedynczych osób ,które jeszcze tutaj zechcą przybyć.

Jesteśmy bankrutem pomimo ,że okradamy cały region nie stać nas na odszkodowania w związku z tym zabezpieczmy się odpowiednio.

kto w toruniu mieszka dobrze mu się dzieje,
okrada cały region i jeszcze się z niego śmieje
K
Krzyżak
Każdy kto przyjedzie z tego miasta na Kujawach obowiązkowo powinien posiadac książeczke szczepień.Nad brdą od zawsze panował tyfus.
b
buhahahahahah?
stul pysk,bydgoski chamie. Do stodoły !Krowy doić , buhahahahahah

To ty jesteś tym buhajem , który gwałcił studentki przy akademikach?

Dlaczego nie poszedłeś na krowi mostek do krówek, żeby zaspokoić swoje potrzeby seksualne?
ż
żelazny
stul pysk,bydgoski chamie. Do stodoły !Krowy doić , buhahahahahah
p
pastuch toruński
tak sie zastanawiam gdzie te dziki z bydłoszczy bedą zostawiać gumofilce jak juz przyjada do Stolicy Regionu i Metropolii Toruńskiej?
Moze tym wiesniakom wybudowac obok dwrca jakąś stajnię,zeby sie czuli jak u siebie w domu,co?
No, wisniactwo z bydy, odpowiadac chamy !

Czy nadejdą takie czasy, kiedy ktoś w końcu będzie traktował niektórych toruńskich forumowiczów poważnie?
ż
żelazny
tak sie zastanawiam gdzie te dziki z bydłoszczy bedą zostawiać gumofilce jak juz przyjada do Stolicy Regionu i Metropolii Toruńskiej?
Moze tym wiesniakom wybudowac obok dwrca jakąś stajnię,zeby sie czuli jak u siebie w domu,co?
No, wisniactwo z bydy, odpowiadac chamy !
i
iks
Będziecie mieć gdzie przesiadać na KDP do Gdańska lub Wa-wy. Hehehe
p
patrzmy realnie
W toruniu kolej metropolitarna ,chyba komuś nieźle odbija?

komturia toruńska
S
Szymek
Czy wybrano już wykonawcę czy na razie są to zaledwie konsultacje? Czy BiT City to to samo co linia kolejowa nr 18 na której rewitalizację wystartował niedawno przetarg?

inwentaryzacja zieleni
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska