MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prokuratura w Tucholi idzie do policji

Redakcja
W budynku po komendzie policji  na razie nic się nie dzieje, ale przejęła go Prokuratura Rejonowa i będzie go modernizować.
W budynku po komendzie policji na razie nic się nie dzieje, ale przejęła go Prokuratura Rejonowa i będzie go modernizować. Janina Waszczuk
Starostwo powiatowe w Tucholi nie kryje, że szuka pieniędzy i sprzedaje nieruchomości. Wycenia niektóre z nich i ogłasza przetargi. Środki przeznaczy na inwestycje.

W budynku dawnej komendy policji będzie Prokuratura Rejonowa. Powiat sprzedaje także budynki w podwórku. Wiele lat tucholscy policjanci mieli swoją siedzibę przy ul. Świeckiej 23, od zeszłego roku mają nowy budynek, w którym już się zadomowili i chwalą sobie warunki. W starym budynku na razie hula wiatr.

Czy wiadomo już, co będzie ze zniszczoną kamienicą, w której urzędowali policjanci i terenami przyległymi? Nieruchomość nie stanowi całości. Jest podzielona na dwie działki i jest własnością skarbu państwa. Decyzją marszałka budynek główny jest przekazany prokuraturze w Tucholi. Natomiast działka w podwórku budynkami gospodarczymi jest wystawiona na sprzedaż. - Ogłosiliśmy przetarg na tę nieruchomość. W lipcu będzie jego rozstrzygnięcie. Starostwo uzyska 25 proc. kwoty ze sprzedaży nieruchomości - informuje starosta Michał Mróz. - To, że w budynku komendy będzie prokuratura, to jest pewne, obiekt już przekazano prokuraturze.

Jak się dowiedzieliśmy, trwają prace projektowe w tym budynku. Mieszkańcy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo w jednym miejscu będą mogli załatwić sprawy, choćby ze względu na sąsiedztwo sądu, a także blisko jest poczta i starostwo.

Maria Ollick, prezeska BTK zatroskała się o los budynku po policji i pytała, czy przy okazji modernizacji nowy właściciel będzie miał na względzie elementy historyczne. - To jeden z ostatnich budynków w mieście, który ma oryginalne elementy sztukaterii, czy zadba się o odnowienie jej - pytała.

Wówczas zapewniono ją, że raczej nad remontem powinien czuwać konserwator zabytków.

Nieruchomości, które starostwo wystawiło na przetarg, nie są obciążone ani objęte zobowiązaniami. Cena wywoławcza wynosi 423 tys. zł. Przetarg będzie 29 lipca w starostwie. - Nie wiem, czy dojdzie do skutku, czasem jest tak, że zainteresowany wpłaci wadium, a w ostatniej chwili się wycofa - dodaje Mróz. - Zobaczymy.

Pogoda na dzień (24.06.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
TVN Meteo Active

***
Weekend z Euro na www.pomorska.pl/sport
Polska - Szwajcaria online. Transmisja stream [25.06.2016]
Chorwacja - Portugalia online. Transmisja stream [25.06.2016]
Walia - Irlandia Północna online. Transmisja meczu w tv i stream
Węgry - Belgia online. Transmisja tv i stream Euro 2016
Niemcy - Słowacja online. Transmisja meczu w tv i internecie
Francja - Irlandia [online, transmisja - 1/8 finału Euro 2016]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska