* W Kurytybie (Brazylia) odsłonięto pomnik Mikołaja Kopernika, ufundowany dla tamtejszej Polonii przez miasto Toruń. Pomnik stanął na Placu Polskim, nazwanym tak na cześć emigracji polskiej w Brazylii. Znajdują się na nim także wyryte w betonie mapy Polski i Brazylii.
* W Radłowie (pow. inowrocławski) oddano do użytku wybudowane w czynie społecznym skrzydło Szkoły Podstawowej. Ofiarność Radłowa i okolicznych wsi z uznaniem podkreślił przewodniczący Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Pakości Józef Piątkowski. Stały patronat nad szkołą objęła GS w Pakości.
Więcej wiadomości z Inowrocławia na www.pomorska.pl/inowroclaw
* Powiat inowrocławski wykonał w 103 ,5 proc. roczny plan skupu ziemniaków. Skupiono 14.700 ton, a indywidualnie z obowiązków wobec państwa w tym zakresie wywiązało się 5.500 rolników. W dalszym ciągu jednak wielu z nich zalega z obowiązkowymi dostawami żywca. Prezydium Powiatowej Rady Narodowej ukarało z tego powodu kilku niezdyscyplinowanych mieszkańców wsi.
* Wiele rodzin cygańskich na stałe osiedliło się w Inowrocławiu. Część z nich otrzymała już przydziały mieszkań. Pozostali otrzymają je w przyszłym roku. Wielu mężczyzn-Cyganów zatrudnia Inowrocławska Fabryka Sprzętu Rolniczego. Niektórzy prowadzą warsztaty usługowe w okolicy miasta.
* 18 myśliwych koła "Ryś" ze Żnina, na prowadzonym przez Jerzego Ludwiczaka pierwszym w sezonie polowaniu, pozyskało 92 zajęcy. Królem polowania został Czesław Wesołowski (13 szaraków).
* Członkowie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego (ZSL) w Gniewkowie uroczyście obchodzili 15-lecie działalności stronnictwa na tym terenie. Miejscowa społeczność ufundowała ludowcom sztandar, który pocztowi przekazał prezes Gromadzkiego Komitetu Stanisław Kubczak.
Czytaj e-wydanie »