* 20 grudnia, z udziałem Władysława Gomułki, przekazano do eksploatacji pierwszą część podstawowych działów Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych w Płocku - największego w kraju obiektu chemicznego.
* W okresie przedświątecznym inowrocławska centrala międzymiastowa łączyła w ciągu doby około 2.200 rozmów telefonicznych. Dzwoniono także do różnych krajów świata - do USA, ZSRR, Anglii, Szwajcarii i innych. Poczta odbierała dziennie około 15 tys. pocztówek i listów i około 500 paczek.
* Spokój w święta mieli inowrocławscy strażacy i milicjanci. Ale ekipy pogotowia ratunkowego były stale wzywane, głównie do tych, którzy nie znali umiaru przy świątecznym stole. W Wigilię było 49 wyjazdów, w pierwsze święto - 56, a w drugie - 70.
* W grudniu zmarł jeden z najbardziej znanych i lubianych pisarzy bydgoskich - Bogusław Sujkowski, na co dzień nadleśniczy Nadleśnictwa Jachcice. Był autorem około 20, tłumaczonych także na języki obce, książek historycznych z różnych epok i krajów.
* Setne urodziny obchodził inowrocławianin Tomasz Kośmicki. Wiele lat pracował w zawodzie szewskim. Przed pięciu laty zaniemógł i odtąd pozostaje w łóżku pod opieką rodziny. Jubilat otrzymał kwiaty i upominki od Przewodniczącego Rady Państwa oraz władz wojewódzkich i miejskich.
* Trwa sezon polowań na zające. Mimo niesprzyjającej aury na rozkładach znajduje się po 100 szaraków. Zakwalifikowane do I klasy jakościowej przeznaczone są na eksport. Myśliwi powiatu inowrocławskiego spodziewają się upolować do końca sezonu około 4 tys. sztuk. Gdy nadejdą mrozy, w kołach łowieckich i w Ośrodku Hodowli Zwierzyny w Rożniatach koło Kruszwicy odłowionych zostanie na eksport około 1.200 zajęcy żywych.
Czytaj e-wydanie »