Na archiwalnych zdjęciach z archiwum oraz prywatnych kolekcji możemy zobaczyć jak prezentował się Golub w latach 1918-1939, jak wyglądały golubskie ulice, domy, punkty handlowe i usługowe, jak ubierali się mieszkańcy miasta. Popularna była starówka z Rynkiem i mostem na Drwęcy, tereny nad rzeką, ogrody w okolicy zamku i kościoła, zbór ewangelicki i kościół katolicki. Mieszkańcy spędzali też czas na golubskich wzgórzach, a także ruiny zamku.
Zobacz archiwalne zdjęcia Golubia i przedwojenne miejsca
Dzięki kolekcji starych zdjęć Golubia udostępnionej przez Alicję Wichrowską (nadesłanych do naszej redakcji) i Piotra Tuliszewskiego (prezentowanych w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu na wystawie przygotowanej przez Stowarzyszenie „Przywrócić Pamięć”), możemy zobaczyć jak świętowano w przededniu wybuchu II wojny światowej. Okazją było 700-lecie Golubia. Główne obchody były na Rynku, ale są także fotografie przedstawiające wydarzenia w okolicy Drwęcy, uczestników siedzących na wzgórzach.
Czytaj w serwisie
Takimi samochodami jeździli nasi ojcowie i dziadkowie Zobacz auta królujące na polskich drogach w czasach PRL
Do tych dworków i pałaców można wejść Te zabytki są ogólnodostępne. Działają w nich restauracje, muzea, szkoły, hotele, biblioteki, sklepy, sanatoria
