Przegląd prasy 1.06.2023. Przygotowaliśmy zestaw najważniejszych informacji z wczoraj. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 31.05. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie będą podwyżki dla emerytów. Mamy tabelę wyliczeń po nowej waloryzacji emerytur [1.06.2023]”?

Prasówka 1.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Takie będą podwyżki dla emerytów. Mamy tabelę wyliczeń po nowej waloryzacji emerytur [1.06.2023]

Już teraz, zanim skończyło się echo waloryzacji 2023, seniorzy zainteresowani są prognozami dotyczącymi waloryzacji emerytur na 2024 rok. Wygląda na to, że przyszły rok przyniesie im mniej korzyści niż obecny, ponieważ średnioroczna inflacja, która jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wskaźnik waloryzacji, powinna być niższa. Wstępne wyliczenia sugerują, że najniższa emerytura wzrośnie o 162 zł. Przygotowaliśmy dla Państwa tabelę z prognozowanymi kwotami wzrostów, którą można znaleźć w naszej galerii zdjęć

Nie przegap promocji!

📢 Mamy horoskop chiński na 2023. To czeka te znaki w drugiej części roku w miłości, finansach i życiu osobistym [1.06.2023]

Horoskop chiński jest równie interesujący jak horoskop klasyczny. Początek roku chińskiego jest ruchomy - Nowy Rok nie ma stałej umownej daty, bowiem chińska astrologia bazuje na kalendarzu księżycowym. Astrologowie wierzą, że na podstawie chińskiego znaku zodiaku można określić nasze cechy charakteru, a także przewidzieć co nas czeka w nadchodzącym roku. Sprawdź w artykule, kto jest twoim patronem w chińskim horoskopie oraz co cię czeka w życiu osobistym i finansach w 2023!

📢 Najlepszy trik na zamaskowanie siwych włosów. Zobacz najlepsze fryzury odmładzające [1.06.2023]

Siwe włosy? Okazuje się, że środek maskujący ten problem znajduje się w niemal każdym domu. Nie trzeba sięgać po farbę do włosów.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 1.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie są skutki jedzenia młodej kapusty. To dzieje się z organizmem, gdy jemy to warzywo w trakcie sezonu [1.06.2023]

Kapusta to jedno z popularniejszych polskich warzyw. Gości na naszych stołach kilka razy w tygodniu. Kapusta ma także czterokrotnie więcej silnego przeciwutleniacza - witaminy C, niż uznawana za bombę witaminową kapusta kiszona. Zobaczcie dlaczego warto jeść to warzywo, ma zdecydowanie więcej pozytywnych właściwości.

📢 Tak zmienił się salon w domu Julii Wieniawy. Kanapa za prawie 90 tysięcy - poprzedni wystrój był w stylu Bali [1.06.2023]

Julia Wieniawa udowodniła, że wystrój mieszkania nie jest czymś, na czym zamierza oszczędzać. Młoda gwiazda niedawno postanowiła zmienić aranżację w swoim salonie. Efekt robi ogromne wrażenie... lecz koszty jeszcze większe. Sama kanapa jest warta blisko 90 tys. Zobacz, jak wygląda salon piosenkarki i aktorki po zmianach!

📢 Tak dzisiaj wygląda Lucy z serialu Ranczo. Metamorfoza Ilony Ostrowskiej - gwiazdy serialu Ranczo [1.06.2023]

Przez miliony Polaków Ilona Ostrowska kojarzona jest przede wszystkim z roli Lucy Wilskiej w serialu "Ranczo". Rolą Lucy aktorka stworzyła niezapomnianą kreację, którą pokochały miliony Polaków. Po latach jednak nieco się zmieniła.

📢 Nawet za to kuracjusz musi zapłacić w sanatorium. Takie dodatkowe opłaty obowiązują w uzdrowisku w 2023 roku [1.06.2023]

Wyjazd do sanatorium to forma leczenia i rehabilitacji, która pozwala nam podreperować zdrowie. Wyjazd do sanatorium może odbywać się prywatnie gdzie pacjent w pełni pokrywa koszty, ale i też finansowany przez odpowiednie instytucje, dzięki czemu nie ponosimy kosztów. Jest jednak szereg dodatkowych opłat, które kuracjusz musi ponosić. Jakie to opłaty? Sprawdźcie.

📢 Taki ma być wiek emerytalny w Polsce. Zmiany w przejściu na wcześniejszą emeryturę - "rząd się ugiął [1.06.2023]

Negocjacje rządu z "Solidarnością" są na finiszu. Wiele wskazuje na to, że emerytury pomostowe nie będą wygaszane. Prawo do nich będą mieć też osoby, które pracowały w szczególnych warunkach po 31 grudnia 1998 roku. To efekt trwających od pół roku negocjacji rządu z NSZZ "Solidarność". W ubiegłym roku przeciętna wysokość pomostówki wyniosła ponad 3,8 tys. zł.

📢 Ogrodnicy zdradzają, jak często podlewać pelargonie. Takie są proste sposoby na piękne pelargonie [1.06.2023]

Jeśli regularne podlewanie, nawożenie i przycinanie jest dla ciebie zbyt pracochłonne, poznaj wskazówki ekspertów z Pelargonium for Europe. Stosując się do nich można sprawić, że pelargonie wymagać będą jedynie niewielkiej opieki, a tobie pozostanie cieszyć się ich widokiem.

📢 To nie koniec pieniędzy z Trzynastej Emerytury. Niektórzy dostaną kolejne przelewy na konta [1.06.2023]

To nie koniec pieniędzy z trzynastej emerytury. W 2023 roku zaliczka podatkowa nie zostanie pobrana tylko wtedy, kiedy emerytura brutto razem z "trzynastką" brutto nie przekroczą 2,5 tys. zł, bo tyle wynosi kwota wolna od podatku. Sprawdziliśmy, ile należy się zwrotu podatku potrąconego przez Urząd Skarbowy i co należy zrobić żeby dostać zwrot podatku po Trzynastej Emeryturze. Mamy wyliczenia!

📢 Tyle pieniędzy można przechowywać w domu w 2023 roku. Oto dlaczego warto mieć gotówkę w domu [1.06.2023]

Na co dzień większość z nas korzysta z płatności bezgotówkowej. To wygodne i praktyczne. Jednak są sytuacje, w których jest nam potrzebna gotówka. Po pierwsze nie wszędzie zapłacimy kartą, gotówka przydaje się także na prezent dla kogoś jeśli nie mamy pomysłu. Sprawdzamy, dlaczego warto mieć gotówkę w domu i ile pieniędzy możemy przechowywać. Czy są jakieś ograniczenia dotyczące przechowywania pieniędzy w naszych domach.

📢 Wymiana banknotów w 2023 roku. Takie pieniądze tracą wartość i ważność w tym roku [1.06.2023]

Wymiana banknotów to tak naprawdę obowiązek każdego z nas. Jakie banknoty tracą ważność i należy je wymienić i gdzie możemy takie pieniądze wymienić? Jeśli posiadamy banknoty, które uległy uszkodzeniu czy zniszczeniu musimy je wymienić. To właśnie na posiadaczu banknotu ciąży obowiązek wymiany. Przygotowaliśmy dla Was ściągę o wymianie banknotów w 2023 roku.

📢 Oto wyliczenia czerwcowych emerytur 2023. Takie będą wypłaty dla seniorów brutto i netto [1.06.2023]

Oto wyliczenia czerwcowych emerytury 2023. Od 1 marca świadczenia wzrosły o 250 złotych brutto lub 14,8 procent. Seniorzy otrzymali podwyżki zgodne z zasadami tegorocznej waloryzacji kwotowo-procentowej. Zobacz, jakie będą stawki emerytur w czerwcu, które wypłaca ZUS.

📢 Tyle trafi dodatkowo na konta emerytów. Mamy tabelę wyliczeń nowej Czternastej Emerytury [1.06.2023]

W tym roku wypłacimy czternastą emeryturę w sierpniu i wrześniu. Natomiast w kolejnych latach będziemy określać w rozporządzeniu datę wypłacania świadczenia, pewnie będzie to zwykle jesień - powiedział wiceminister finansów Artur Soboń w poniedziałek w Radiu Lublin.

📢 Takie będą emerytury dla seniorów w czerwcu 2023. Oto tabela wyliczeń brutto i netto [1.06.2023]

Takie będą emerytury dla seniorów w czerwcu 2023. Od 1 marca świadczenia wzrosły o 250 złotych brutto lub 14,8 procent. Seniorzy otrzymali podwyżki zgodne z zasadami tegorocznej waloryzacji kwotowo-procentowej. Zobacz, jakie będą stawki emerytur w czerwcu, które wypłaca ZUS. Mamy porównanie rok do roku.

📢 Taki ma być wiek emerytalny w Polsce - to już pewne. Mamy też prognozy waloryzacji emerytur 2024 [1.06.2023]

Nowy Wiek Emerytalny 2023? Rząd szybko ucina pojawiające się w ostatnich spekulacje, które są elementem przedkampanii wyborczej. Większość Polaków twierdzi, że będzie pracować także po osiągnięciu wieku emerytalnego, ale nadal na być możliwość, a nie konieczność pracy w podeszłym wieku. Pojawiły się też pierwsze informacje dotyczące waloryzacji emerytur w kolejnych latach.

📢 Tak mieszka Marcin Mroczek. Zobacz, jak się urządził Piotr Zduński z serialu „M jak miłość”. Koniecznie zajrzyj do domu męża Kasi Cichopek

Marcin Mroczek to serialowy mąż Katarzyna Cichopek. Lubiana gwiazda „M jak miłość” wraz z żoną, synami i psem mieszka w domu z pięknym ogrodem. Sprawdzamy, gdzie uwił swoje rodzinnego gniazdko Marcin Mroczek. Zobacz, w jakich wnętrzach najlepiej czuje się popularny Piotr Zduński z kultowej produkcji TVP.

📢 Miss Polonia 2023. Poznaliśmy termin i miejsce finałowej gali [zdjęcia finalistek]

W sobotę 27 maja, dokładnie rok od koronacji Krystyny Sokołowskiej na Miss Polonia 2022 organizatorzy poinformowali o terminie i miejscu finałowej gali w 2023 roku. Zobacz 20 pięknych kandydatek finałowego konkursu Miss Polonia 2023, które zawalczą wkrótce o bursztynową koronę. To będzie historyczny finał Miss Polonia 2023 z udziałem ciemnoskórej Sophie Williams z Wielkopolski.

📢 Tutaj kręcono zdjęcia do serialu "Samochodzik i Templariusze". Też może odwiedzić te miejsca, a nawet znaleźć skarb

"Samochodzik i Templariusze" to jeden z najbardziej kultowych seriali młodzieżowych lat 70. XX wieku w Polsce. Na 2023 roku zaplanowano premierę nowej wersję filmu. Czy jest w stanie pobić popularnością serial, który kolejne pokolenia widzów oglądają już od 50 lat? Czas pokaże. Do wielkich fanów pierwszej wersji należy z pewnością Sławomir Szeliga z Inowrocławia. Wraz z rodziną wybrał się w podróż śladami kultowego serialu. Zobaczcie, jak dziś wyglądają miejsca znane nam z serialu "Samochodzik i Templariusze".

📢 Tak wyglądają Wilkowyje z serialu "Ranczo". To Jeruzal. Te miejsca znasz z telewizji. Zobaczcie zdjęcia

Autobus z Warszawy objeżdża niewielki rynek w centrum wsi. Obok jest przystanek i sklep w barwach unijnych. A na ławeczce klienci z Mamrotami. Tak wygląda w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach. Jest tak, jak w serialu "Ranczo" - zresztą zobaczcie sami!

📢 Tak dziś wygląda Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi. Wspaniała metamorfoza. Zobaczcie zdjęcia [1.06.2023]

Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi na początku stycznia 2023 roku poważnie wzięła się za siebie. Dziś jest bardzo zadowolona z efektu, jaki uzyskała w tak krótkim czasie. Skąd taka szybka metamorfoza? Poznajcie tajemnicę Magdy Narożnej nie tylko na poprawę własnej sylwetki, ale i samopoczucia.

📢 Taki błąd popełnia wielu emerytów. Przez to świadczenie jest niższe - tak emeryci tracą nawet kilkaset złotych [1.06.2023]

Wysokość emerytury zależy od stażu pracy, wysokości wynagrodzenia, przewidywanej długości życia oraz od terminów waloryzacji. W roku 2023 wiek emerytalny osiągnie blisko 300 tysięcy osób. Okazuje się, że wielu emerytów popełnia błąd, przez który świadczenie jest niższe. To nawet kilkaset złotych miesięcznie! Sprawdź szczegóły w dalszej części artykułu.

📢 Takie są objawy braku snu. Tak reaguje nasz organizm, gdy się nie wysypiamy [lista]

Dorosły człowiek potrzebuje minimum 7 godzin snu na dobę. Często naginamy tę zasadę, włączając nocą kolejny odcinek ulubionego serialu, robiąc porządki czy przeciągając spotkanie z przyjaciółmi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niedobór snu na dłuższą może dawać znacznie poważniejsze skutki, niż uczucie zmęczenia i rozkojarzenia. Takie sygnały ostrzegawcze wysyła nam organizm, gdy za mało śpimy.

📢 Dzięki tym roślinom pozbędziesz się mrówek z ogrodu. Takie rośliny najskuteczniej je odstraszają [lista - 1.06.2023]

Mrówki mają szkodliwy wpływ na wszystkie typy roślin w ogrodzie. Ich obecność negatywnie wpływa na korzenie, łodygi, liście czy kwiaty. Istnieją jednak pewne rośliny, których mrówki nie lubią. Mogą one nam pomóc na stałe odstraszyć nieproszonych lokatorów. Sprawdź, jakie rośliny najskuteczniej odstraszają mrówki z ogrodu.

📢 Tak nie należy się czesać po 50 roku życia. Takie fryzury podkreślają zmarszczki i dodają lat

Wiele kobiet przywiązuje się do danego uczesania na lata. Tymczasem niektóre fryzury zdążyły już dawno wyjść z mody. Warto również pamiętać, że to w czym dawniej było nam do twarzy, niekoniecznie będzie wyglądało korzystnie po upływie dekady. W szczególności dotyczy to kobiet po 50 roku życia. Zebraliśmy fryzury, który lepiej unikać po 50-tce - podkreślają niedoskonałości i dodają lat.

📢 Odcinkowy pomiar prędkości - oto nowe lokalizacje. Sprawdź, gdzie posypią się mandaty! Na liście także Kujawsko-Pomorskie

Rozpoczęła się instalacja nowych odcinkowych pomiarów prędkości na autostradach oraz drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Pierwszy z zapowiadanych 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości już został zamontowany. Nowe urządzenia pojawią się na terenie 12 województw, w tym także w Kujawsko-Pomorskiem. Znamy listę miejsc, gdzie pojawią się nowe odcinkowe pomiary prędkości. Sprawdź szczegóły!

📢 Tak dziś wygląda Liv Tyler, córka lidera grupy Aerosmith Stevena Tylera i fotomodelki Bebe Buell. Zdjęcia

Liv Tyler to amerykańska aktorka, córka lidera grupy Aerosmith Stevena Tylera i fotomodelki Bebe Buell. 29 lat temu razem z Alicią Silverstone wystąpiła w słynnym teledysku taty "Crazy". Wkrótce skończy 46 lat. Zobaczcie, jak dziś wygląda Liv Tyler

📢 W tych sytuacjach bankomat zatrzyma nam kartę. Warto na nie uważać

Najszybciej zdobędziemy gotówkę wypłacając ją z bankomatu. Co jednak, gdy maszyna zatrzyma naszą kartę? Jest kilka sytuacji, w których może to zrobić. Sprawdzamy co się dzieje z nasza kartą po zatrzymaniu karty, a także w jakich sytuacjach maszyna zatrzyma nam kartę.

📢 Taka ma być waloryzacja emerytur. Aktualny stan zmian na czerwiec - tak wzrośnie świadczenie

Niedawno doszło do waloryzacji emerytur, ale już dyskutuje się o zmianach w przyszłym roku. Okazuje się, że znany jest już prognozowany wskaźnik. Seniorzy w przyszłym mają dostać mniej niż w ramach poprzedniej waloryzacji, ponieważ średnioroczna inflacja, która jest jednym z decydujących czynników, powinna być niższa. Wstępne wyliczenia wskazują, że najniższa emerytura będzie jednak wyższa o 162 zł. Przedstawiamy tabelę prognozowanej waloryzacji emerytur 2024.

📢 Takie imiona noszą najbardziej złośliwe osoby. Według ezoteryków potrafią dopiec każdemu

Złośliwość to cecha, którą definiuje się jako negatywną. Za to osobom złośliwym przypisuje się ponadprzeciętną inteligencję. Jakie imiona noszą osoby złośliwe? Sprawdzamy na podstawie znaczenia imion, które osoby mają najwięcej cech odpowiadających ludziom złośliwym. Zobaczcie nasze zestawienie osób złośliwych.

📢 Takie imiona noszą najgorsze żony. Zdaniem Wróżki Romy te kobiety nie będą rozpieszczać mężów

Żona to zarówno partnerka, przyjaciółka jak i kochanka. Niektóre kobiety są wręcz stworzone do roli żony inne wręcz przeciwnie. Wiele cech charakteru przypisanych do imienia może nam powiedzieć, czy któraś z pań będzie idealną żoną czy wręcz przeciwnie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie imion najgorszych zon wraz z ich znaczeniem.

📢 Metamorfoza po latach Filipa z serialu Rodzina Zastępcza. Będziesz w szoku, jak wygląda dzisiaj!

W serialu występował od ósmego roku życia i z miejsca stał się ulubieńcem widzów. Od zakończenia emisji "Rodziny zastępczej" minęło już 14 lat, a serialowy Fifi zmienił się w tym czasie nie do poznania. Zobacz, jak Sergiusz Żymełka wygląda dzisiaj!

📢 Tak teraz wygląda aktorka Barbara Mularczyk - zdjęcia. To ona była Mariolką ze Świata Według Kiepskich

Mariolka to jedna z głównych bohaterek serialu "Świat według Kiepskich". W rolę Mariolki wciela się Barbara Mularczyk-Potocka, polska aktorka urodzona 5 kwietnia 1984 roku. Zobaczcie, jak zmieniała się przez lata.

📢 Taki jest pomysł na nowy wiek emerytalny w Polsce. Takie mogą być zasady wcześniejszej emerytury

Taki jest pomysł na nowy wiek emerytalny w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie wygaszania emerytur pomostowych. Prawo do nich będą mieć też osoby, które pracowały w szczególnych warunkach po 31 grudnia 1998 roku. Ma to być kompromis przy braku zgody na wprowadzenie emerytur stażowych.

📢 Bez tego dokumentu nie będzie można skorzystać z zamrożenia cen prądu w 2023 roku. Kalkulator zużycia prądu

Koszt 1 kWh może być różny, w zależności od tego czy został przekroczony limit 2000 kWh. Niektóre osoby mogą liczyć na wyższe limity zużycia prądu w swoim gospodarstwie domowym. Żebyśmy jednak mogli z niego skorzystać musimy złożyć odpowiednie oświadczenie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy mamy czas tylko do 30 czerwca! Zobaczcie, ile trzeba będzie płacić za prąd po przekroczeniu limitu.

📢 Tak wygląda w środku domu Dawida Kubackiego. Zaglądamy do posesji mistrza skoków narciarskich

Dom Dawida Kubackiego stoi w Szaflarach, kilkanaście kilometrów od Zakopanego. Piętrowy dom jest dość duży, wybudowany w tradycyjnym dla tego regionu stylu. Zobaczcie, jak mieszka gwiazda skoków narciarskich.

📢 Oto najmniej toksyczne owoce i warzywa w sklepach. To "Czysta Piętnastka" - one zawierają teraz mało pestycydów

Owoce i warzywa są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, jednak mogą też być źródłem szkodliwych substancji - pestycydów. Które warzywa i owoce są teraz najmniej toksyczne? Eksperci wymieniają listę 15 najczystszych produktów spożywczych na półkach w sklepach. To produkty, które charakteryzują się najmniejszym stężeniem pestycydów. Poznaj teraz w naszej galerii najmniej toksyczne owoce i warzywa.

📢 Takie zioła należy pić na cholesterol. Oto najlepsze domowe sposoby na cholesterol

Wraz z wiekiem nasza wątroba staje się mniej zdolna do usuwania cholesterolu LDL. Dlatego powyżej 40 roku życia należy regularnie, raz do roku, badać poziom cholesterolu. Gdy zauważymy, że jego poziom wzrasta, pierwszym krokiem powinno być wdrożenie działań profilaktycznych. Dobrym pomysłem są domowe metody na cholesterol. Doskonale sprawdzą się tutaj najróżniejsze zioła i napary. Sprawdź, jakie zioła są najskuteczniejsze na cholesterol.

📢 Takie kwoty dają do koperty na wesele rodzina i znajomi. Stawki w czerwcu 2023

Zbliża się sezon ślubny 2023. Przyszłe pary młode już pochłonięte są ostatnimi przygotowaniami... a także kosztami. Inflacja dała się we znaki również branży ślubnej. Wraz z nią rosną kwoty, które wypada dać do koperty w prezencie. Jak to wygląda obecnie w przypadku rodziców, chrzestnych, rodzeństwa czy dziadków, a jak u kuzynostwa i dalszych znajomych? Oto stawki w czerwcu 2023.

📢 Tak mieszkają Joanna Wielgosz i Kamil Osypowicz z programu "Rolnik szuka żony". Wkrótce ślub. Zobaczcie zdjęcia

Joanna Wielgosz i Kamil Osypowicz dowodzą, że w programach takich jak "Rolnik szuka żony" naprawdę można znaleźć miłość. Poznali się w ósmej edycji tego reality show i zakochali się w sobie. Zamieszkali razem. Są rodzicami małej Tosi. We wrześniu 2023 roku zamierzają się pobrać. Zobaczcie, jak mieszkają i żyją Joanna Wielgosz, Kamil Osypowicz oraz ich mała córeczka.

📢 Oto najlepsze pomysły na paznokcie, na których nie widać odrostu. Takie są teraz modne stylizacje paznokci

Oto modne paznokcie - pomysły i inspiracje 2023. Jak szybko rosną paznokcie? Dzieje się to w tempie średnio 1 mm tygodniowo, czyli ok. 3 mm miesięcznie. Nie da się tego zahamować w zdrowy i bezpieczny sposób. Paznokcie rosną przez całe życie. Odrost na paznokciach to prawdziwa zmora, szczególnie w czasie urlopu bądź gdy nie mam czasu na regularne wizyty u kosmetyczki. Oto paznokcie, na których nie widać odrostów. Tak można sprytnie ukryć pojawiający się odrost. Zebraliśmy najlepsze pomysły na manicure - idealne stylizacje paznokci, na których odrost przez długi czas nie jest widoczny. Zobacz je teraz w naszej galerii.

📢 Tak uratujesz brązowe tuje z ogrodu. Tylko jeden składnik jest kluczowy - domowy oprysk na schnące tuje

Tuje to wspaniała ozdoba ogrodów i zarazem sposób na żywopłot, na zachowanie prywatności. Tuje są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także łatwe w uprawie i pielęgnacji. Jednak zdarza się, że tuje brązowieją. Soczyście zielone z zewnątrz, od środka tuje schną. Dlaczego tak się dzieje? Co można poradzić na brązowe i schnące tuje? Mamy dla was łatwy i tani domowy sposób!

📢 Tak mieszka Seweryn Nowak z programu "Rolnik szuka żony". Żonę znalazł poza programem. Niedawno został ojcem - zdjęcia

Seweryn Nowak z miejscowości Chwalimie w Wielkopolsce był bohaterem 6. edycji kultowego programu "Rolnik szuka żony" w TVP1. W 2022 roku ożenił się, a od niedawna jest ojcem. Z żoną prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Jak mieszka i żyje dziś Seweryn Nowak, znany z programu "Rolnik szuka żony"? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Takie są skutki jedzenia koperku. To się dzieje z organizmem, gdy dodajemy do potraw koperek

Koperek to przede wszystkim dodatek do ziemniaków, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie wczesnych kartofli. Koperek ma jednak o wiele szersze zastosowanie w kuchni. A do tego ma jeszcze bardzo dużo pozytywnych właściwości, które dobrze wpływają na nasz organizm. Sprawdźcie dlaczego warto jeść koperek.

📢 Takie są teraz modne kuchnie i salony - zdjęcia. Zobaczcie nowe projekty od Doroty Szelągowskiej z wykorzystaniem drewna

Drewno pojawia się niezwykle często w projektach Doroty Szelągowskiej, zarówno w kuchni, jak i salonie. Są realizacje w rozmaitych stylach m.in. skandynawskim, loftowym czy eklektycznym. Część mebli i materiałów wykończeniowych jest robionych przez stolarza, niekiedy wykorzystywane są elementy dostępne w marketach budowlanych i meblowych.

📢 "Drzwi otwarte" w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Grudziądzu. Tutaj każdemu dadzą fach do ręki. Zobacz zdjęcia

Poznać ofertę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Grudziądzu okazję mieli dziś uczniowie kończący szkoły podstawowe. To placówka dla młodzieży, której nauka przychodzi z trudnością.

📢 Tak żyją uczestnicy programu "Ślub od pierwszego wejrzenia": Aneta i Robert Żuchowscy ze Strzelna - zdjęcia

Aneta z Warszawy i Robert ze Strzelna na pewno nigdy by się nie poznali, gdyby nie program "Ślub od pierwszego wejrzenia" w TVN. Dziś tworzą udany związek, mają synka Mieszka, podróżują po świecie i są szczęśliwi. Zobaczcie, jak zmieniło się życie Anety i Roberta Żuchowskich po programie "Ślub od pierwszego wejrzenia".

📢 Tyle zapłacimy za prąd po przekroczeniu limitu 2000 kWh. Takie stawki mogą obowiązywać już w czerwcu

Ceny prądu w 2023 roku to temat, który budzi spore emocje. Aktualnie każde gospodarstwo domowe obowiązuje zamrożenie cen prądu do limitu 2000 kWh. Wówczas płacimy stawki, które obowiązywały w 2022 roku. Zobaczcie, jak zmienią się ceny prądu po przekroczeniu limitu.

📢 Tak wygląda w ogrodzie Małgorzaty Sochy. Ta posiadłość robi wrażenie! Kwiaty, zioła, drewniane meble

Małgorzata Socha należy do najbardziej lubianych polskich aktorek. Uznawana za ikonę stylu i klasy, Małgosia Socha wraz z mężem Krzysztofem Wiśniewskim i trójką dzieci mieszka w ogromnym domu pod Warszawą. Luksusowa willa z ogrodem warta jest blisko dwa miliony złotych. Gwiazda "Przyjaciółek" często wrzuca do sieci zdjęcia ze swojego domu i ogrodu. Zobacz teraz, jak wygląda w ogrodzie Małgorzaty Sochy.

📢 Taki ma być wiek emerytalny w Polsce. Są nowe przepisy i jasne deklaracje w sprawie wieku emerytalnego

Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane i 1 marca wzrosły o 14,8 proc. Rząd szybko ucina pojawiające się w ostatnich spekulacje o nowym wieku emerytalnym, które są elementem przedkampanii wyborczej.

📢 Takie długi ulegają przedawnieniu w 2023 roku. Tych długów nie trzeba spłacać

Dług to niespłacone jeszcze zobowiązanie. Kiedy jedna osoba pożycza pieniądze od drugiej, to ma wobec niej dług, gdyby nie wywiązała się z obowiązku oddania pożyczki w terminie. Są jednak takie długi, których spłacać nie musimy, to długi, które uległy przedawnieniu. Kiedy dochodzi do przedawnienia, jakie warunki trzeba spełnić, aby dług się przedawnił? Zobaczcie, które długi przedawniają się w 2023 roku.

📢 Tak wygląda w środku dom Kajry i Sławomira. Zaglądamy do stylowych wnętrz gwiazd disco polo

Sławomir jest jednym z najbardziej znanych artystów disco polo w naszym kraju. Jest nie tylko wokalistą, ale i aktorem, prezenterem, można go zobaczyć także w reklamach. Równie znana jest także żona wokalisty, która występuje obok niego na scenie nie tylko. Zobaczcie, jak mieszkają na co dzień Kajra i Sławomir. Sprawdzamy, jak wygląda ich domowe gniazdko.

📢 Te błędy popełniamy przy gotowaniu rosołu - Magda Gessler tego nigdy nie dodaje! Przez te błędy rosół traci tradycyjny smak

Rosół to tradycyjna polska zupa - aromatyczna, podawana z kluseczkami i makaronem, kojarzy się z domem i dzieciństwem. To także jedna z ulubionych zup wielu Polaków. Domowy rosół jest nie tylko pyszny i sycący, ale też zdrowy - pomaga na wiele dolegliwości i chorób, wzmacnia układ odpornościowy, rozgrzewa i poprawia nastrój. Gotując rosół często popełniamy błędy, przez które zupa traci swój tradycyjny smak, aromat i wyjątkowe właściwości. Kilka trików na gotowanie rosołu podpowiada również Magda Gessler. Oto lista błędów, które najczęściej popełniamy podczas gotowania rosołu.

📢 Aktualne ceny węgla w Kujawsko-Pomorskiem. Opał tańszy teraz nawet o 65 procent

Im wyższa temperatura na dworze, tym niższa cena węgla. W województwie kujawsko-pomorskim tonę opału można kupić już za około 1400 zł. To o jakieś 65 procent taniej niż jesienią 2022.

📢 Tak wygląda wieża widokowa w Kurzętniku nieopodal Brodnicy. Zobacz zdjęcia!

By sięgnąć wzrokiem aż po horyzont i spojrzeć na świat z góry, warto się wybrać na wieżę widokową, która ma aż ponad 35 metrów wysokości. Znajduje się w Kurzętniku, na trasie wiodącej z Brodnicy (Kujawsko-Pomorskie) w kierunku Nowego Miasta Lubawskiego i malowniczej Ostródy w Warmińsko-Mazurskiem.

📢 29-letni bydgoszczanin aresztowany za znęcanie się nad rocznym dzieckiem. Chłopiec miał złamaną rękę

Bydgoski sąd zastosował wobec zatrzymanego aresztowanie na trzy miesiące. W tym czasie śledczy Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ zbierać będą kolejne dowody przeciwko 29-latkowi.

📢 Getin Bank na skraju bankructwa. Wiemy, co muszą teraz zrobić frankowicze ze swoimi kredytami

Spóźnialscy klienci Getin Noble Banku, m.in. z Kujaw i Pomorza, którzy jeszcze nie poszli do sądu ze swoim kredytem we frankach, znaleźli się w trudnej sytuacji. Liczy się już tylko czas!

📢 Takie są modne sandałki na lato 2023 - zdjęcia. Sandały idealne sukienki albo do jeansów

Sandałki to must have na nadchodzący sezon dla każdej kobiety. Robi się coraz cieplej, czas zrzucić ciężkie, zimowe buty i wskoczyć w lekkie sandałki. Jakie są najnowsze trendy w letnim obuwiu? Niektórzy twierdzą, że sandały mogą być albo ładne, albo wygodne. Naszym zdaniem da się połączyć te dwie opcje! A wy jak uważacie? Zobaczcie najmodniejsze sandałki tego lata.

📢 Te osoby powinny pić zieloną herbatę. Oto właściwości zdrowotne tego napoju

Zielona herbata może być dla niektórych osób zbawiennym napojem. Udowodniono jej szereg bardzo korzystnych właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Zobacz, kto powinien pić zieloną herbatę.

📢 Oto horoskop celtycki na tegoroczne lato. To nas czeka w nadchodzące wakacje

Z horoskopu celtyckiego możemy się dowiedzieć wielu rzeczy o sobie. Tradycja tego horoskopu sięga nawet dwóch tysięcy lat.
Za autorów horoskopu celtyckiego uznaje się druidów. To właśnie oni mieli dobrać drzewo do daty urodzenia. Zobaczcie, co mówi o nas "nasze drzewo".

📢 Takie są najlepsze pomysły na aranżacje balkonu. Oto modne meble i dodatki

Balkon może być miejscem relaksu, dodatkowym pokojem, przestrzenią do zabawy dla dzieci i dorosłych. Zobacz jak można go urządzić.

📢 Tak wyglądają wnętrza domu Zenona Martyniuka. Król disco polo lubi dobre buty i kuchnię swojej żony

Zenek Martyniuk to największa gwiazda muzyki disco polo w Polsce. Zenek jest liderem zespołu Akcent. Najbardziej znana piosenka Martyniuka, którą zna i nuci cała Polska, to "Przez twe oczy zielone". Piosenkarz ma żonę Danutę i syna Daniela. Jak wygląda codzienne życie króla disco polo? Zobaczcie razem z nami.

📢 Julia Kamińska w samej bieliźnie - odważne zdjęcia aktorki. Fani zachwyceni, choć są głosy krytyki

Julia Kamińska opublikowała film, w którym pojawiła się w zmysłowej bieliźnie. Rolą Uli Cieplak w serialu "BrzydUla" zdobyła serca widzów - Julia Kamińska należy do grona najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Jednak nagranie na Instagramie podzieliła fanów aktorki. Zobacz odważne zdjęcia gwiazdy serialu "BrzydUla".

📢 Handlowcy zyskają nową halę na giełdzie w Grudziądzu. Lada moment wejdą tu budowlańcy. Umowa podpisana! [zdjęcia]

  • Cieszę się, że rusza kolejna, bardzo ważna i oczekiwana od wielu lat inwestycja - podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Z kolei Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi zaznacza: - Grudziądz ostatnio zyskuje jeśli chodzi o wsparcie rządowe. Cieszę się ze współpracy rządu i samorządu, bo właśnie o to chodzi abyśmy wspólnie dla dobra mieszkańców mogli realizować inwestycje.
    Budowa hali i infrastruktury drogowej wokół została dofinasowana z Polskiego Ładu kwotą ponad 22 mln zł. W tle uroczystości doszło do "zgrzytu", który wywołali radni KO.

📢 Gala Grudziądzkiego Sportu. Kto otrzymał stypendia i nagrody za sukcesy? [nazwiska, zdjęcia]

Galę Grudziądzkiego Sportu zorganizowano w Centrum Kultury Teatr. W jej trakcie stypendiami lub nagrodami wyróżniono blisko 90 zawodników grudziądzkich klubów, którzy odnieśli znaczące sukcesy w ubiegłym roku. Wyróżniono też trenerów.

📢 Targi WOD-KAN 2023 w Bydgoszczy. Mamy zdjęcia z imprezy w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym

W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym (BCTW) rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2023. Potrwają do 1 czerwca.

📢 49-letni bydgoszczanin udawał bogacza i wyłudził co najmniej milion złotych

Powołując się na znajomości komornicze oferował po okazyjnych cenach mieszkania, samochody i pomoc w założeniu firmy fotowoltaicznej w Niemczech. - Oszukanych na pewno jest więcej – mówi policja. 49-latek ukrywał się od stycznia, pod koniec kwietnia zatrzymali go policjanci ze Szwederowa.

📢 Tragedia w Łasinie. 35-letni mężczyzna z powiatu świeckiego śmiertelnie porażony prądem

Mimo kilkudziesięciominutowej walki strażaków i medyków, nie udało się uratować życia mężczyzny, który w poniedziałek został porażony prądem przy ul. Dworcowej w Łasinie. Ofiara to mieszkaniec powiatu świeckiego.

📢 Takie kwiaty warto sadzić w czerwcu, by mieć piękny ogród późnym latem

Czerwiec to idealny czas na wysiew nasion oraz na sadzenie roślin. Mogą to być zarówno rośliny jednoroczne, jak i wieloletnie. Jeśli teraz zadbasz o swój ogród, wkrótce będziesz się cieszyć pięknymi kwiatami. Sprawdź, jakie kwiaty warto sadzić w czerwcu w ogrodzie i w doniczkach.

📢 Przez to pomidory nie dojrzewają. Można stracić całą uprawę! To warto zrobić żeby pomidory szybciej dojrzały

Dlaczego pomidory nie dojrzewają? Możliwe, że popełniasz jeden z tych częstych błędów przy uprawie pomidorów. Na tempo dojrzewania pomidorów ma wpływ wiele czynników. Sprawdź, dlaczego pomidory nie robią się czerwone i w jaki sposób przyspieszyć dojrzewanie pomidorów.

📢 Wjechała samochodem w witrynę marketu w Bydgoszczy, bo pomyliła gaz z hamulcem [zdjęcia]

  • Na szczęście, sklep był już zamknięty i nikt nie cierpiał wskutek tego zdarzenia – mówi policja. Sprawa zakończyła się mandatem.

📢 Tym znakom zodiaku gwiazdy wróża duże pieniądze. Oto horoskop na lato 2023 roku

Pieniądze szczęścia nie dają, ale zawsze lepiej je mieć niż nie. Horoskop finansowy odpowie nam na pytania dotyczące także sfery finansowej. Które znaki zodiaku czeka finansowy sukces, a które powinny uważać na swoje pieniądze. Sprawdźcie w horoskopie na lato 2023 co Was czeka w finansach.

📢 Zapchany zlew? Wrzuć to do odpływu. Dzięki temu trikowi szybko i łatwo udrożnisz zapchany odpływ

Zapchany zlew to prawdziwy koszmar. Brudna woda stojąca w zlewie może uprzykrzyć życie i utrudnić codzienne czynności, takie jak zmywanie naczyń, mycie włosów, kąpiel. Poza tym, taka zastała woda może powodować brzydki zapach. Co zrobić, by woda na bieżąco spływała do rur i nie zbierała się w komorze zlewozmywaka? Dzięki temu trikowi szybko i łatwo udrożnisz zapchany odpływ! Składniki masz na pewno w domu. Zobacz i wypróbuj.

📢 Te rasy psów są idealne dla alergików. Oto jakiego psa wybrać jeśli jesteś uczulony

Pies to zdecydowanie najlepszy przyjaciel człowieka. Pies w domu sprawi, że nie tylko zapewnimy sobie więcej ruchu, ale i zdecydowanie zapobiegniemy depresji. Niestety nie każdy może mieć psa. Osoby uczulone na sierść psa nie powinny mieć psa ze względu na swoje zdrowie. Jest jednak kilka ras psów, które nadają się także dla alergików. Jakie to psy? Sprawdzamy.

📢 Emerytury dla seniorów w czerwcu 2023. Tabela wyliczeń brutto i netto i porównanie z ostatnimi miesiącami

Od 1 marca świadczenia wzrosły o 250 złotych brutto lub 14,8 procent. Seniorzy otrzymali podwyżki zgodne z zasadami tegorocznej waloryzacji kwotowo-procentowej. Zobacz, jakie będą stawki emerytur w czerwcu, które wypłaca ZUS. Mamy porównanie rok do roku.

📢 Mamy horoskop miłosny na czerwiec. Te znaki zodiaku dosięgnie strzała Amora

Według astrologów znak zodiaku, pod którym się urodziliśmy, wpływa na nasze życie. Dzięki najnowszemu horoskopowi od wróżki Azalii dowiesz się, co cię czeka w czerwcu w miłości. Może uda ci się dostrzec nadarzającą się okazję na wielką miłość? Zobacz, co ci zapisano w gwiazdach!

📢 Takie są teraz najpiękniejsze perfumy dla kobiet. Oto zestawienie najmodniejszych damskich zapachów na wiosnę i lato

Zapach to jeden z najstarszych produktów kosmetycznych w historii. Odpowiednie perfumy pomagają stworzyć tożsamość, określić siebie. Zapach to coś bardzo osobistego, działa na zmysły i sprawia, wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani i odbierani przez otoczenie, to także informacja o charakterze. Perfumy mogą dodać pewności siebie i sprawić, że czujemy się bardziej atrakcyjne. Przygotowaliśmy ranking najpiękniejszych perfum damskich na wiosnę i lato 2023. Takie perfumy są teraz najmodniejsze.

📢 Takie są najlepsze fryzury dla kobiet 50 plus. Te fryzury odejmą ci nawet 10 lat!

Fryzura ma niebagatelne znacznie dla naszego wizerunku. Odpowiednio dobrane cięcie oraz koloryzacja może odjąć nam kilka lat lub wręcz przeciwnie - podkreślić niedoskonałości i znacznie nas postarzyć. Podpowiadamy, jakie fryzury warto wybrać po 50 roku życia. Te uczesania odmłodzą cię nawet o 10 lat.

📢 Takie są ceny warzyw i owoców na targowiskach w maju 2023. Mamy dane z Kujaw i Pomorza

Rozpoczyna się sezon na krajowe truskawki i pomidory. Sprawdzamy ile trzeba zapłacić za warzywa i owoce na targowisku. Zobacz w galerii ceny w Kujawsko-Pomorskiem.

📢 6-osobowa rodzina z Bydgoszczy mieszka na 28 metrach. Bez bieżącej wody i prądu. "A śpimy na gąbkach, na podłodze"

6-osobowa rodzina właśnie wprowadziła się do lokalu socjalnego w Bydgoszczy. - To 28 metrów bez wody i prądu, a zamiast łóżek mamy gąbki, które rozkładamy na noc - mówi 46-latek.

📢 Odsłonięto i poświęcono pomnik kardynała Wyszyńskiego w parafii na osiedlu Mniszek w Grudziądzu

Licznie zgromadzeni wierni, a także przedstawiciele duchowieństwa i władz samorządowych i państwowych wzięli udział w uroczystości odsłonięcia pomnika księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz wprowadzenia jego relikwii do kościoła parafii św. Józefa Oblubieńca na osiedlu Mniszek w Grudziądzu.

📢 Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. Uroczystość w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia z 29 maja

Z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, na Rynku w Grudziądzu złożono kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

📢 Wręczenie świadectw absolwentom II LO w Grudziądzu. Najlepsi zostali wyróżnieni. Zobacz zdjęcia

Świadectwa ukończenia szkoły odebrali absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu. Za ciężką pracę wyróżniono tych, którzy osiągnęli świetne wyniki w nauce oraz sukcesy na olimpiadach.

📢 Tak mieszka Katarzyna Cichopek. Zobacz, jak żyje z dziećmi gwiazda „Pytania na śniadanie". Sprawdź, jaki styl lubi Kasia Cichopek

Katarzyna Cichopek jest zakochana w koledze z pracy, Macieju Kurzajewskim. Lubiana prowadząca „Pytania na śniadanie” i gwiazda „M jak miłość” zupełnie zmienia swoje życie i niedługo zamieszka z partnerem w jego domu. Zaglądamy do warszawskiego mieszkania Kasi Cichopek i sprawdzamy, w jakich wnętrzach najlepiej czuje się aktorka i prezenterka.

📢 Takie sukienki będą najmodniejsze na lato 2023. Te stylizacje kochają kobiety - zobacz najnowsze trendy

Sukienki to must have na letni sezon dla każdej kobiety. Zwiewne, krótkie, długie... Każda kobieta chce wyglądać modnie i stylowo. Sukienki na lato to idealna propozycja, zwłaszcza na upalne dni. Zobacz, jakie są najnowsze trendy w modzie.

📢 Te nazwiska wywodzą się z Kujawsko-Pomorskiego. Oni mają korzenie w naszym regionie [29.05.2023 r.]

Zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzi Wasze nazwisko? Gdzie są jego początki? Wiele nazwisk narodziło się w miejscowościach w województwie kujawsko-pomorskim. Zobaczcie, które nazwiska wywodzą się z naszego regionu!

📢 Tak wyglądają miejsca, w których kręcono film "Znachor". Zobaczcie zdjęcia

"Znachor" w reżyserii Jerzego Hoffmana to jeden z ulubionych filmów polskich widzów. Wspaniałe role odegrali w nim Jerzy Bińczycki, Anna Dymna i Tomasz Stockinger. Wkrótce na platformie sreamingowej Netflix będziemy mogli oglądać nową wersje tego filmu. Tymczasem Sławomir Szeliga z Inowrocławia wraz z rodziną postanowił odwiedzić miejsca, w których kręcono pierwszą, kultową wersję. Zobaczcie, jak wyglądają miejsca, w których kręcono film "Znachor".

📢 Oto horoskop dla grających w Lotto i Eurojackpot. Te znaki zodiaku wygrywają najczęściej [28.05.23]

Wygląda na to, że znak zodiaku może mieć wpływ na szanse wygrywania w grach losowych! To dobra wiadomość szczególnie dla osób spod trzech znaków zodiaku... Zobaczcie, co o grze w Lotto i Eurojackpot mówią horoskopy.

📢 Takie zwroty podatku dostają teraz emeryci. Tyle wpływa seniorom na konta - oto tabele wyliczeń zwrotu podatku za 2022

Emeryci otrzymują dodatkowe przelewy na konta. Wynika to ze zmian przepisów podatkowych. Emeryci otrzymują zwrot nadpłaconego podatku za 2022 rok. Na konta seniorów trafią przelewy ze skarbówki - nawet do 700 zł. Kiedy wypłata pieniędzy ze zwrotu podatku? Mamy tabele wyliczeń zwrotu podatku za 2022 rok.

📢 Takie wypłaty mają nauczyciele w 2023 roku. Tyle wpływa na ich konto

Zarobki nauczycieli w 2023 roku zostały podniesione między innymi ze względu na podwyżkę najniższej krajowej. W lipcu czeka nas kolejna podwyżka minimalnego krajowego wynagrodzenia związki zawodowe domagają się także podwyżki pensji dla nauczycieli. Belfrzy podzielili się z nami wysokością swoich wynagrodzeń. Mamy kilka przykładów.

📢 Te znaki zodiaku odnajdą miłość latem 2023 roku. Mamy horoskop miłosny na wakacje

Miłosny horoskop to jeden z najpopularniejszych. To właśnie tych odpowiedzi szukamy najczęściej w horoskopach. Sprawy sercowe w kontekście horoskopów interesują nas najbardziej. To tam szukamy odpowiedzi czy spotkamy miłość swojego życia. Przygotowaliśmy dla Was horoskop miłosny na nadchodzące lato. Kto w wakacje znajdzie miłość? Sprawdźcie.

📢 Te znaki zodiaku to prawdziwi szczęściarze. Do tych osób uśmiechnie się fortuna

Horoskop może być dla kogoś drogowskazem. Przepowiednie zawarte w nich to wskazówki, które mogą nas ustrzec przed czymś złym albo nie przegapić czegoś dobrego. Na podstawie charakterystyki znaków zodiaku i najnowszego horoskopu sprawdziliśmy, które znaki mają szczęście a do których los się nie uśmiechnie.

📢 Zwrot podatku dla emerytów - mamy tabele wyliczeń. Kto i kiedy dostanie dodatkowe pieniądze za 2022?

Emeryci i renciści w 2023 roku mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. W wyniku zmian podatkowych (reformy Polski Ład, Niskie Podatki) na konta seniorów trafią przelewy ze skarbówki - nawet do 700 zł. Kiedy wypłata pieniędzy ze zwrotu podatku? Co trzeba zrobić, aby je otrzymać? Sprawdź - mamy tabele wyliczeń zwrotu podatku za 2022 rok.

📢 Najmodniejsze paznokcie na wiosnę i lato 2023. Takie wzory i pomysły na manicure są teraz trendy

Wiosna i lato to feeria kolorów, ciepła bryza, kwiaty, leniwy odpoczynek, błękit wody, zieleń traw. I takie też będą najnowsze trendy w manicure na wiosnę i lato 2023. Dominować będą kolory niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy. Ale wiosną to będą raczej delikatne odcienie, pastele, zaś latem wchodzimy w mocniejszy vibe - królować będą mocne, nasycone kolory. Zobacz najmodniejsze stylizacje paznokci na wiosnę i lato 2023.

📢 Takie monety i banknoty PRL są dziś warte krocie! Masz takie stare pieniądze - możesz zostać bogaty

Banknoty i monety z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dla kolekcjonerów są wiele warte. Okazuje się, że dziś można zarobić na nich duże pieniądze. Sprawdź, czy masz w domu stare pieniądze i zobacz w naszej galerii, na ile są wyceniane.

📢 Tabela wyliczeń emerytur w maju 2023. Różnica wypłat netto rok do roku po rekordowej waloryzacji

W tym roku świadczenia wzrosły od 1 marca o 14,8 procent. Co to oznacza dla seniorów? Sprawdź, jakie są teraz stawki emerytur i jakie będą wypłaty w maju.

📢 W ten sposób sprawdzisz czy banknot nie jest fałszywy. Zdradzimy Wam sprawdzone triki

Każdego dnia mamy do czynienia z pieniędzmi. Choć coraz więcej osób płaci kartą to nadal w wielu miejscach możemy płacić tylko gotówką. Warto więc wiedzieć, jak rozpoznać fałszywy banknot, aby nie dać się oszukać. Mamy dla Was sprawdzone sposoby na sprawdzenie autentyczności banknotów.

📢 Odcinkowy pomiar prędkości - gdzie teraz działa? Tutaj łatwo dostać mandat! Oto lokalizacje - sprawdź przed podróżą [lista]

Odcinkowy pomiar prędkości to system służący do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów na kontrolowanym odcinku drogi. W Polsce aktualnie znajduje się 58 odcinkowych pomiarów prędkości. Gdzie jest ich najwięcej? Sprawdź, w których miejscach łatwiej o mandat.

📢 Nie bo Mleczne zamknięte po Kuchennych rewolucjach? [OPINIE, MENU, CENY]

Nie bo Mleczne to restauracja w Wałbrzychu, która przeszła Kuchenne rewolucje. Niestety, z informacji, jakie można znaleźć w internecie wynika, że Nie bo Mleczne zostało zamknięte po programie. Dlaczego? Jakie były opinie po wizycie Magdy Gessler? Co znalazło się w menu i jakie były ceny? Sprawdźcie.

ZOBACZ KONIECZNIE

iPolitycznie - Działania elit europejskich po...

iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska