Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przez kilka lat kradli prąd z firmy w gminie Kruszwica

(dan)
Tylko w 2018 roku w powiecie inowrocławskim zanotowano 40 podejrzanych o kradzież prądu
Tylko w 2018 roku w powiecie inowrocławskim zanotowano 40 podejrzanych o kradzież prądu sxc
- Sprawcom kradzieży prądu grozi nie tylko kara pozbawienia wolności, ale też wysokie grzywny - przypomina asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

Policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej ujawnili kradzież energii w jednej z firm produkcyjnych w gminie Kruszwica. Proceder ten trwał prawdopodobnie od kilku lat.

Sprawami kradzieży prądu zajmują się w Inowrocławiu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Tylko w 2018 roku w powiecie inowrocławskim zanotowano 40 podejrzanych o kradzież prądu.

- Pomysłowość osób, które kradną prąd wydaje się nie mieć granic. Policjanci zajmujący się tym zagadnieniem doskonalą się w tej dziedzinie i potrafią również je wykryć. Wspólne działania prowadzone są przy udziale pracowników firmy energetycznej - podkreśla Drobniecka. - Niekiedy kwoty, na które sprawca naraził dostawcę sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych - dodaje.

Policjanci podczas gromadzenia materiału dowodowego ujawniają nie tylko podłączenia z pominięciem liczników. Bywają też przypadki, że urządzenia służące do kradzieży prądu są własnej konstrukcji. Policjanci wraz z pracownikami energetyki demontują wszystkie te urządzenia i zabezpieczają jako dowód w sprawach.

Izabella Drobniecka przypomina, że za kradzież prądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W Kruszwicy zorganizowano niecodzienny maraton. Organizatorzy zaprosili mieszkańców do pokonania 100 kilometrów na ergometrach. W ten sposób postanowili uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości.Spotkali się 16 lutego, dokładnie w setną rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze, kończącego działania wojskowe. Dystans stu kilometrów mieszkańcy pokonali na pięciu ergometrach ustawionych w sali gimnastycznej  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy. Wsparli ich wielcy polscy wioślarze: Kazimierz Naskręcki (olimpijczyk z Tokio, 1964 roku), Łukasz Pawłowski (srebrny medalista z Pekinu, 2008 rok), Ryszard Kubiak (brązowy medalista olimpijski z Moskwy, 1980 rok), Jerzy Ulczyński (olimpijczyk z Monachium - 1972 i Montrealu - 1976), Marian Drażdżewski (olimpijczyk z Monachium - 1972) i Artur Mikołajczewski (olimpijczyk z Rio de Janeiro - 2016, mistrz świata na ergometrze).- 100 kilometrów na stulecie odzyskania Niepodległości to najlepszy sposób, by dziś w wolnym kraju, w wolnej Kruszwicy uczcić tak wspaniałą rocznicę - przekonuje burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. A dlaczego na ergometrach? - Chcieliśmy pokazać to, co mamy najcenniejsze. Wiosła dają Kruszwicy rozpoznawalność, promują nas i pokazują, jak dobrze potrafimy organizować zawody sportowe - podkreśla.- Pokonaliśmy te sto kilometrów, by przypomnieć wielki czyn naszych pradziadków, którzy dla nas wywalczyli wolną, niezawisłą Polskę - mówi wicemarszałek Dariusz Kurzawa.Przed rozpoczęciem maratonu, niemal na szczycie Mysiej Wieży, odsłonięto dwie tablice. Pierwszą poświęcono pracom remontowym, jakich dokonano w tej historycznej budowli dla uczczenia 100-lecia Niepodległości. Druga tablica upamiętnia natomiast wydarzenie, które miało miejsce w styczniu 1919 roku. Wówczas na Mysiej Wieży powstańcy wielkopolscy Piotr Drzewucki, Ludwik Wysocki i Szablewski wywiesili polską flagę. Wykonała ją Maria Daleszyńska, wnuczka powstańca styczniowego.<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/a808a86a-5dce-f59d-5110-9999f90e016e,3d30830c-1c13-3647-8559-5863e87d3ecf,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

100 kilometrów na stulecie Niepodległości w Kruszwicy. Na er...

Tylko w styczniu dyżurny straży miejskiej w Inowrocławiu otrzymał do mieszkańców 534 zgłoszenia, z czego aż 187 dotyczyły nieprawidłowego parkowania pojazdów.- Najwięcej z nich dotyczy parkowania na zakazach zatrzymywania, na chodnikach, na miejscach inwalidzkich, na postojach dla taksówek, blokowania wyjazdu, a także przy przejściach dla pieszych, czy na skrzyżowaniach lub też terenach zielonych - informują strażnicy miejscy.Każde takie  wykroczenie jest dokumentowane fotograficznie przez funkcjonariuszy, a kierowca otrzymuje za wycieraczkę informację, aby stawił się w Komendzie Straży Miejskiej i wyjaśnił sprawę.Zdjęcia z interwencji strażników na kolejnych slajdach >>>>Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Tak parkuje się w Inowrocławiu [nowe, styczniowe zdjęcia]

Trwa budowa drugiego etapu obwodnicy Inowrocławia z Latkowa do Sławęcinka. Zobaczcie na zdjęciach, jak w styczniu prezentowała się ta budowa z lotu ptaka. A tak było w czerwcu ubiegłego roku:

Budowa drugiego etapu obwodnicy Inowrocławia [zdjęcia lotnicze]

Flash INFO - odcinek 2:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska