Przychodnia w Warlubiu została rozbudowana o oddział...

  Przychodnia w Warlubiu została rozbudowana o oddział rehabilitacji

  Zdjęcie autora materiału
  Jakub Keller

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przychodnia w Warlubiu została rozbudowana o oddział rehabilitacji
  1/20

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jakub Keller

  Otwarcia doczekał się nowy oddział rehabilitacji przy gminnej przychodni w Warlubiu. Mieszkańcy gminy mogą już rejestrować się na zabiegi krioterapii, elektroterapii czy na hydromasaże.
  - Dotychczas finansowaliśmy zabiegi rehabilitacyjne dla naszych mieszkańców w Geotermii Marusza w Grudziądzu. Zauważyliśmy, że osób korzystających z takich form było sporo, stąd nasz pomysł na rozbudowanie przychodni o oddział rehabilitacji - mówi Krzysztof Michalak, wójt gminy Warlubie. I dodaje: - Po przeanalizowaniu zdolności finansowych i lokalowych gminy okazało się, że jesteśmy w stanie wykonać to zadanie.

  Jak relacjonuje wójt gminy Warlubie, koncepcje rozbudowy były różne: - Projektując inwestycję, mieliśmy na uwadze głównie potrzeby naszych mieszkańców. Takie obiekty rzadko powstają w gminach wiejskich - mówi Michalak.

  Nowy oddział rehabilitacji zwiera: gabinet kriokomory, dwie sale ćwiczeń oraz gabinety zabiegowe. Ponadto znajdują się w nim biura, WC dla pacjentów, pomieszczenia na odpady zakaźne oraz węzeł komunikacyjny. Inwestycja kosztowała prawie milion złotych.

  Zapisy na zabiegi rozpoczęły się 2 maja. Póki co na darmową rehabilitację mogą liczyć tylko mieszkańcy gminy Warlubie, gdyż zostaną one opłacone przez urząd. Pozostali muszą poczekać, aż przychodnia podpisze umowę z NFZ dotyczącą finansowania zabiegów.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej