Puchar Polski. Zawisza Bydgoszcz pokonał Chrobrego Głogów 4:1 [zdjęcia, wideo]

Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz pokonał Chrobrego Głogów.
Zawisza Bydgoszcz pokonał Chrobrego Głogów. Fot. Tomasz Czachorowski
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz pewnie pokonał na własnym boisku Chrobrego Głogów.

Puchar Polski. Zawisza Bydgoszcz - Chrobry Głogów

Zawisza był faworytem tego spotkania, ale przystępował do tego spotkania w kiepskich nastrojach. Remis w Gdyni wstydu nie przynosił, ale porażka na własnym boisku z MKS Kluczbork to już mała kompromitacja.

Zapis relacji na żywo: Zawisza - Chrobry na żywo.

Dziś ekipa Mariusza Rumaka nie zagrała świetnego meczu, ale była wreszcie skuteczna. Pierwszego gola w kuriozalnych okolicznościach strzelił Szymon Lewicki. W kuriozalnych, bo asystę można w zasadzie zapisać bramkarzowi Chrobrego. Nowy napastnik "Zetki" jeszcze w pierwszej połowie podwyższył na 2:0.
W 60. minucie było 3:0, gdy na listę strzelców wpisał się Nykiel. Wydawało się, że zawiszanie będą już w pełni kontrolować mecz. 10 minut później stracili jednak bramkę.

Zawiszanie w 80. minucie postawili jednak przysłowiową kropkę nad i. Byrtek sfaulował w polu karnym szarżującego Łukowskiego, a "jedenastkę" wykorzystał Drygas.

Kolejnym rywale Zawiszy w Pucharze Polski będzie Stal Stalowa Wola.

Zawisza Bydgoszcz - Chrobry Głogów 4:1
Bramki: Lewicki (26, 39), Nykiel (60), Drygas (79) oraz Machaj (71).
ZAWISZA: Węglarz - Igumanowic, Nawotczyński, Wełnicki, Nykiel - Kamiński, Drygas, Kona, Smektała (87. Alawerdaszwili) - Lewicki (65. Łukowski), Gajewski (76. Żylski).
CHROBRY: Janicki, Pisarczuk (46. Samiec), Byrtek, Michalec, Ziemniaj, Machaj, Gąsior (68. Malinowski), Drewniak, Hudyma, Szczepaniak (46. Sędziak), Górski.
Sędziował: Łukasz Bednarek.