Pucharowe nowinki

Redakcja
Zmiana w regulaminie rozgrywek o piłkarski Puchar Polski to najważniejsze postanowienie prezydium zarządu PZPN. Nowe zasady zaczną obowiązywać od sezonu 2003/04

Zgodnie z nowymi przepisami rozgrywek o PP jeżeli jedna z drużyn zdobędzie więcej goli podczas pierwszej połowy dogrywki, zostanie ona zwycięzcą meczu, a spotkanie po zakończeniu pierwszej połowy dogrywki nie będzie kontynuowane. W sytuacji utrzymywania się wyniku nierozstrzygniętego rozegrana zostanie druga połowa dogrywki, a następnie rzuty karne. W przypadku rozgrywania spotkań systemem mecz i rewanż w dogrywce nie będzie miała zastosowania zasada "podwójnego" liczenia bramek zdobytych na wyjeździe.
     Zmiany te wynikają z konieczności dostosowania do przepisów, które będą obowiązywały od przyszłorocznej edycji w rozgrywkach Pucharu UEFA.
     Zarząd PZPN podjął także uchwałę o wprowadzeniu od sezonu 2003/04 licencji w rozgrywkach drugiej ligi. Kluby będą zobowiązane m.in. do: posiadania stadionu piłkarskiego, na którym zgodnie z aktualnym zezwoleniem mogą być przeprowadzane imprezy masowe, wyposażonego (od 1 lipca 2003 roku) w minimum 1500 indywidualnych miejsc siedzących z oparciami oraz uczestnictwa w rozgrywkach prowadzonych przez ZPN minimum czterech drużyn młodzieżowych w kategoriach 12-19 lat.
     W Komisji ds. Licencji znalazł się m.in. Eugeniusz Nowak, prezes Kujawsko - Pomorskiego ZPN. Wybrano także nowego szefa Wydziału Piłkarstwa Kobiecego PZPN; został nim Grzegorz Kulikowski.