Pułkownik Kukliński nie będzie patronem nowej ulicy we Włocławku

Małgorzata Goździalska
Włocławscy radni nie zgodzili się, żeby patronem jednej z ulic na osiedlu Kazimierza Wielkiego był pułkownik Ryszard Kukliński.

Projekt uchwały w tej sprawie przedłożył klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radny Jarosław Chmielewski dowodził, że Kukliński miał ogromny wkład w obalenie komunizmu w naszym kraju. Ponadto był wojskowym, a chodziło o nazwanie ulicy, która powstała na terenie zlikwidowanej jednostki wojskowej.
Przeciwny nazwaniu ulicy imieniem pułkownika Kuklińskiego był klub SLD. Radny Maciej Jarzembowski podkreślał, że Kukliński to postać kontrowersyjna. - Był szpiegiem - dowodził. - Gdyby stał się patronem ulicy, to byłby to policzek wymierzony oficerom, którzy nie zdradzali.
Radny Jerzy Rosiński apelował, żeby nowy fragment ulicy nazywał się tak jak biegnąca dalej Wojskowa. Tego też chcieli w liście do radnego mieszkańcy.
W głosowaniu radni głosami 6 do 11 odrzucili projekt PiS, by Kukliński został patronem ulicy.

Wideo

Komentarze 42

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 30.01.2010 o 13:50, bóm napisał:

Kulę w łeb, to powinien dostać Kukliński. Marchlewski chciał ojczyzny dla wszystkich, nie tylko tych bogatych i chwała mu za to. Tak nawiasem mówiąc - ciekawe jest w tym kontekście podobieństwo w brzmieniu nazwisk zdrajcy Kuklińskiego i sienkiewiczowskiego bohatera - również zdrajcy - KUKLINOWSKIEGO.


Zdrajcy zwykle mają ze sobą coś wspólnego,tu nawet podobnie brzmiące nazwiska!
o
oburzony
W dniu 30.01.2010 o 13:50, bóm napisał:

Kulę w łeb, to powinien dostać Kukliński. Marchlewski chciał ojczyzny dla wszystkich, nie tylko tych bogatych i chwała mu za to. Tak nawiasem mówiąc - ciekawe jest w tym kontekście podobieństwo w brzmieniu nazwisk zdrajcy Kuklińskiego i sienkiewiczowskiego bohatera - również zdrajcy - KUKLINOWSKIEGO."Marchlewski chciał ojczyzny dla wszystkich, nie tylko tych bogatych i chwała mu za to" Jak można wypisywać takie brednie. W 1920 roku ludzie tacy jak Marchlewski, czy inny wybitny Polak- Dzierżyński razem z bolszewicką nawałą zaatakowali dopiero co odrodzoną Polskę. Zapewne przy pomocy karabinów i innego radzieckiego oręża chcieli stworzyć ojczyznę dla wszystkich. Tych, którzy się z nimi nie zgadzali należało wyeliminować.

Gdyby Kukliński razem z Armią USA zaatakował Polskę paląc, gwałcąc i rabując po drodze można by próbować porównywać Go z Marchlewskim.
Z tych dwojga Polaków zdecydowanie Kukliński był patriotą a Marchlewski zdrajcą.
~Włocławianin~

Nie jesteś z Włocławka Temida 3 i odpieprz się od nadawania nazw ulic w naszym mieście,zajmij się swoim handlem drewnem skoro przywlękłeś się do naszego miasta !!!

t
temida3

Kujawianie, w 1331 roku wydali bitwę (...) w obronie własnej tozsamości, która stała się fundamentem pod budowę państwowości, za późniejszego króla Władysława !
Kujawianie w 1920 r wydali kolejna bitwę i obronili miasto przed nawałnicą czerwonoarmiejców. Dorównali Płocczanom, Mazowszanom i Małopolanom, że do Radzyminian z Ich kapelanem Ks. Skorupko, nieomal porównując!
Wreszcie, lata ostatniej wojny...Włocławianie nie dali się " upodlic" okupantowi , za co zapłacili zmasowaną akcją antyludzką(!) na Grzywno...
Bohaterska natura Kujawiaków i pracowitość pozwalały Im w historii zapisywać karty chwalebne.
A co się stało po II wojnie, że w obliczu takich dowodów, na sowietowanie wszelkich struktur wojskowych prtzez Generała Jaruzelskiego (...) kilku z miejscowych (jeden podpisujacy się Kujawiak; czy aby nie nadużywa!?) " antków"-nie Kujawiaków(!) podnosi do godności narodowej tego, który jak ostrzegał Z. Herbert
poprowadził ( przykładnie i wzorcowo na modłę sowiecką!) szwadrony z naszywkami ???? przeciwko Polakom, bohaterom wojennym( partyzantom), których " tracono o świcie"...
Herbert apelował do takich jak ci wpisujący- niby Kujawiacy(...) i nakładał na nas obowiązek w imię dotrzymywania zasad, dochowania wiernosci imponderabiliom i bohaterom pomordowanym za to, że byli Polakami( w Katyniu, Miednoje,Kołymie etc.etc...
..." Nie w twojej mocy jest przebaczyć w imieniu tych, ktorych stracono o świcie".
P.S
Nie oczekuję tego od Was, nie musicie trwać w nienawiści do Generała ale " oddajcie co homosowieticus[ ..."
niestety ale komuna wyprala mozdzek
(...) sowietom i przemilczcie...
A' propos meritum tematu wiążącego nasze wpisy( moje na pewno!) ...
Zapoznałeś się z moim stanowiskiem wobec propozycji wprowadzenia nazwy ulicy imieniem Płk. Kulkińskiego!?

Z
Zagryziak
W dniu 03.02.2010 o 09:59, kujawiak napisał:

Halo,halo,czy ten Temida to czasami nie ten handlarz drewnem,który na innym nicku takie "pouczenia"wygłaszał jakby wszystkie rozumy pozjadał,a tu przyczepił się do Generała,a idź ty z tymi swoimi poglądami do psychiatryka,we Włocławku twoje pogłądy nie zyskają aplauzu.Wywołaj w sobie odrobinę litości dla ułomnych umysłowo, proszę. Tacy, jak temida (co za bufonik) też czasem chcą na forum coś wypocić.
Z
Zagryziak
W dniu 03.02.2010 o 05:29, temida3 napisał:

Historia słowami Herberta, Baczyńskiego( ś.p.), N.Daviesa i najodważniejszego kapłana ks. Jerzego juz zapisała -całą prawdę -o "twoich tamże nawet nie wszedł do koscioła, nawet nie klęknął , nawet czapki nie zdjął! Bo co...Bo ważniejszy dla Niego był ... brak słow!Takim jak ty (przykładnie wykształconym) cyt: "brak słów".
Mnie dla takich NAWIEDZINYCH - szkoda słów.
k
kujawiak

Halo,halo,czy ten Temida to czasami nie ten handlarz drewnem,który na innym nicku takie "pouczenia"wygłaszał jakby wszystkie rozumy pozjadał,a tu przyczepił się do Generała,a idź ty z tymi swoimi poglądami do psychiatryka,we Włocławku twoje pogłądy nie zyskają aplauzu.

G
Gość

Wszystko co Pan tu wypisuje to jedna obłuda,najgorsi są właśnie tacy jak Pan,napewno ani dnia w więzieniu nie byli,nie byli nawet internowani,zwalczali podziemie w cywilu czy w mundurach,a teraz po 20 latach się przechwalają swoimi poglądami.Czy Pan myśli,że naród myśli jak Pan,otóż nie,jest Pan w błędzie.Naród ma zupełnie inne poglądy,a Pan ze swoimi poglądami jesteś gorszy od skunksa!!!

t
temida3
W dniu 02.02.2010 o 23:02, Zagryziak napisał:

No i czemu nic nie piszesz, że twoi idole produkując kłamliwy i zmanipulowany film o gen. Jaruzelskim ukradli i ZMANIPULOWALI ZDJECIA przez innych robione? Torsji można dostać ogladajac takie filmy i takie wpisy jak twoje."Autorzy" filmu (jak podano w TVP) - staną przed sądem! I słusznie!Historia słowami Herberta, Baczyńskiego( ś.p.), N.Daviesa i najodważniejszego kapłana ks. Jerzego juz zapisała -całą prawdę -o "twoich bohaterach"...
Szczególni " nauczyciele " uczyli takich jak ty(!) Oni, wyjątkowo pragmatycznie postepowali wobec inaczej odbierających rzeczywistość;jak np. zabić i pozbyc się kapłana(! ), bo mówił prawdę, która ich wzburzyła...?
Ja jestem wobec ww. malutki, ale wyedukowany od dziecka w sposób przykładny...
Na Salomona i boskich prawach(!) Mniemam, że sędziowie( mądrzy i wykształceni ludzie; Salamona nauki maja w "paluszku") wydadzą sprawiedliwy sąd o tym co widzielismy na filmie!
Zawołam więc do najsprawiedliwszego Sędziego(!) słowami Psalmu 25
..." Boże wybaw "Polskę" ze wszystkich jej ucisków"..
P.S.
Na koniec zaproponuję dla dobra Polski(!) Panu Generałowi, ze najlepszym dla Niego i dla nas byłoby rozwiazanie ostatniego króla S.A. Ponoiatowskiego...
Ja ( i miliony Polaków) nie jesteśmy msciwi, ale wyznajemy zasadę, że co boskie Bogu,
a co sowieckie niech do sowietów zmierza na stare lata...
Nie jestem za osądzeniem( z sankcyjnoscią) Tegoż " tragicznego starca"(SIC!), który
( uważaj-polecam Ci Jego wywiad z T. Torańską - 13 XII 2004 r- autoryzowany!!)
aby nie narazić sie Spychalskiemu( wówczas Jego przełozony) jadąc na pogrzeb swojej matki...;
tamże nawet nie wszedł do koscioła, nawet nie klęknął , nawet czapki nie zdjął!
Bo co...Bo ważniejszy dla Niego był ... brak słow!
t
temida3
W dniu 02.02.2010 o 22:26, Gość napisał:

obrzydliwy i tendencyjnie zrobiony film... a powinieneś jeszcze dodać: "odp....cie się od generała".Tendencyjny, bo na dokumentach oparty...zdrajca to ten, który zdradził wroga...patriota sprzedał naród wrogowi...o tempora, o mores...Z takim " zmijowym plemieniem" nawet dziś , po 21 latach od ukazania całej haniebnej ( naszej) wasalnosci wobec sowietów i Ich barbarzyńskich metod wobec naszych najwiekszych patriotów..., nie jestesmy w stanie wydać sprawiedliwego sądu
Bo żmijowe plemię ( w ok. ???? ) przetrwało i wydaje kolejne mioty(...).
P.S.
Chciałoby się przywołać ( tylko, zadnej innej maści na ich szare komórki nawet drugi A. Fleming ne wymysli!) słowa Psalmu 12 ..., ale czy warto wobec takich k.....li!?
Z
Zagryziak
W dniu 02.02.2010 o 22:26, Gość napisał:

obrzydliwy i tendencyjnie zrobiony film... a powinieneś jeszcze dodać: "odp....cie się od generała".Tendencyjny, bo na dokumentach oparty...zdrajca to ten, który zdradził wroga...patriota sprzedał naród wrogowi...o tempora, o mores...Jeżeli lubisz tak łacinę, to po twoim wpisie i po informacji w TVP, że film będzie przedmiotem rozprawy sądowej i to nie z inicjatywy Jaruzelskiego, pozwolę sobie napisać komentarz, majać ciebie na myśli: asinus asinorum.
Z
Zagryziak
W dniu 01.02.2010 o 22:09, temida3 napisał:

Współczuję tym wszystkim zakochanym w W.Jaruzelskim( a przeciwnikom Kuklińskiego), wszak to ci, najwięcej "ujadając" na tym forum...stawiają się na jednej płaszczyźnie z Julianem M. Wojciechem J. S. Kanią , Kiszczakiem etc.etc. Czy oglądaliście film dokumentalny(!) o swoim " bohaterze"...?No i czemu nic nie piszesz, że twoi idole produkując kłamliwy i zmanipulowany film o gen. Jaruzelskim ukradli i ZMANIPULOWALI ZDJECIA przez innych robione? Torsji można dostać ogladajac takie filmy i takie wpisy jak twoje.
"Autorzy" filmu (jak podano w TVP) - staną przed sądem! I słusznie!
G
Gość

obrzydliwy i tendencyjnie zrobiony film... a powinieneś jeszcze dodać: "odp....cie się od generała".Tendencyjny, bo na dokumentach oparty...zdrajca to ten, który zdradził wroga...patriota sprzedał naród wrogowi...o tempora, o mores...

Z
Zagryziak
W dniu 02.02.2010 o 05:15, temida3 napisał:

Tak, rozumiem " twojego nicka"...Zagryzaj dalej, bo z " czuba " aż buchają wyjatkowe opary, naiwności, sowietofobii, prózności i małości... W l. 44-89 wszak bylismy niczem za Wiktorii( królowej...: nad Jej Imperium słońce nie zachodziło") Anglia- potegą samodzielną i samodzierżcą...UFFFFFFFFFFFFFFF P.S. Który to już kolejny " kilon" między zagrychami...?Zamiast marnować czas na pisanie forumowych idiotyzmów, pójdź do psychologa chłopcze.
t
temida3
W dniu 02.02.2010 o 01:10, Zagryziak napisał:

A słuchałeś "patrioto złamany" potem dyskusji o tym obrzydliwie tendencyjnie zrobionym filmie? A jeżeli słuchałeś, to zrozumiałeś tę dysputę? Wątpię...Nie wyglądasz mi z tekstów wnioskując na myślącego człowieka.Przy okazji: Zdecydowany, wręcz fanatyczny antagonista Jaruzelskiego red. faktu WARZECHA - podczas owej, pofilmowej dyskusji rzekł był, że, cyt: państwo, ktore z siebie robi satelitą obcego mocarstwa staje się jego niewolnikiem".Czyż Kukliński swoim działaniem jako rodzimy szpieg nie działał w kierunko stworzenia Polski państwem satelickim dla USA? Resztę wniosków sam sobie wyciągnij jeżeli potrafiszTak, rozumiem " twojego nicka"...Zagryzaj dalej, bo z " czuba " aż buchają wyjatkowe opary, naiwności, sowietofobii, prózności i małości...
W l. 44-89 wszak bylismy niczem za Wiktorii( królowej...: nad Jej Imperium słońce nie zachodziło")
Anglia- potegą samodzielną i samodzierżcą...UFFFFFFFFFFFFFFF
P.S.
Który to już kolejny " kilon" między zagrychami...?
Dodaj ogłoszenie