Puls Basketu to specjalistyczny portal, który opracowuje bardzo ciekawe statystyki na temat polskiej ligi. Choć nie minęła nawet trzecia część sezonu zasadniczej, postanowił zabawić się w typowanie rundy. Wyniki są bardzo zachęcające dla kibiców w Toruniu.
Polski Cukier ma zakończyć sezon zasadniczy ze znakomitym bilansem 29-3. Na kolejnych miejscach wytypowano Turów Zgorzelec (26-6) i MKS Dąbrowę Górniczą (25-7). Możemy w ciemno typować, że zakładane porażki to Zielona Góra, Włocławek i Zgorzelec. Według tej symulacji lider o półfinał zagra z Kingiem Szczecin, który z bilansem 16-16 zajmie 8. miejsce.
Nieco niżej oszacowano możliwości Anwilu Włocławek - 4. miejsce (24-8). Według Pulsu Basketu, w ćwierćfinale dojdzie do hitowych pojedynków z piątym Stelmetem Zielona Góra.
W play off zagrają także Rosa Radom (6) i Asseco Gdynia (7), a wypadną z ósemki m.in. Czarni Słupsk. Mniej niż dziesięć zwycięstw będą miały Polfarmex Kutno, AZS Koszalin, TBV Start Lublin i Siarka Tarnobrzeg.
Na koniec jedno zastrzeżenie. W podobnym rankingu przed rokiem "PB" nieco się pomylił, szacując możliwości Twardych Pierników. Wtedy umieścił drużynę na 2. miejscu z bilansem 27-7, a skończyła sezon na 4. miejsce (24-8). "Polski Cukier miał trochę lepszy stosunek zwycięstw do przegranych niż wskazywała na to ich gra" - wyjaśniają teraz autorzy rankingu.
Cały ranking znajdziecie >>TUTAJ<<